Strajk kobiet okazją dla oszustów? CERT Polska ostrzega przed nową kampanią

Strajk kobiet okazją dla oszustów? CERT Polska ostrzega przed nową kampanią

CERT Polska ostrzega przed nowym oszustwem
CERT Polska ostrzega przed nowym oszustwem
27.10.2020 19:03

CERT Polska ostrzega przed nową kampanią, której celem jest wyłudzanie danych logowania do Facebooka. Ofiary zwabiane są za pomocą sensacyjnych wiadomości o trwających protestach. Najczęściej dotyczą one pobicia strajkujących osób. Cyberprzestępcy zachęcają do obejrzenia filmu z miejsca zdarzenia.

  • Aby obejrzeć rzekome nagranie z zajścia wymagane jest zalogowanie do Facebooka, który oczywiście jest kopią panelu logowania tego serwisu - informuje CERT Polska.
  • Wielokrotnie informowaliśmy o takich kampaniach na przełomie całego roku, głównie wykorzystujących motywy porwania lub potrącenia dziecka. Złośliwe domeny lądują na bieżąco na naszej liście ostrzeżeń - czytamy w komunikacie.

Facebook to idealne miejsce do ataku dla cyberprzestępców. Po uzyskaniu danych logowania od użytkowników serwisu, oszuści najczęściej skupiają się na wyłudzeniu pieniędzy od ich znajomych. W większości przypadków, przestępcy informują o "nagłej potrzebie" i pilnie proszą o pożyczkę. Po uzyskaniu kodu BLIK i zaakceptowaniu przelewu, wylogowują się i znikają z serwisu, próbując zatuszować ślady.

Eksperci z CERT Polska ostrzegają przed różnego rodzaju atakami umożliwiającymi przejęcie konta na Facebooku. Proszą o przekazanie informacji o nowej kampanii znajomym, a także o zgłaszanie wszelkich podejrzanych działań w sieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (118)