W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Streak – kolejną, ciekawą wariację dotyczącą kultowego Tetrisa!

bESAsEbp

Projekt powinien przypaść do gustu przeciwnikom nadmiernego wzbogacania starych pomysłów oraz przesadnego ingerowania w istotę, jak również samo serce rozgrywki.

Streak | DigiPen Institute of Technology

Zasady gry pozostały tu niezmienne, ze spadających z góry elementów należy ułożyć co najmniej jedną pełną linię, by ta zniknęła i ustąpiła miejsca dla kolejnych. Każdy z klocków da się obracać, by móc dopasować go w konkretne miejsca powstającej misternie konstrukcji.

bESAsEbr

W przeciwieństwie do pierwowzoru kształt spadających elementów nie ma tu większego znaczenia, ważny jest w nich za to układ względem siebie dwóch kolorów, czerwonego i niebieskiego. Ich głównym zadaniem jest wytworzenie specjalnego, jednokolorowego pola zazwyczaj o nieregularnych kształtach, które jeśli łączy w pełni lewą i prawą stronę studni, znika i nakręca licznik z punktacją.

Gra wzbogacona została dodatkowo o możliwość zmiany poziomu trudności i wyboru trybu rozgrywki oraz opcję gry na czas. Warto także przy pierwszym uruchomieniu skorzystać z porad zawartych w samouczku.

Grafika pozostała na poziomie klonów Tetrisa sprzed lat, ale to tylko nadaje odpowiedniego klimatu i dodatkowo przemawia za projektem.

Grę Streak można pobrać w dziale:

bESAsEbx

Gry -> Logiczne.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (10)
bESAsEcn