Strefa Intela wita z sensem. RealSense w akcji #IEM2016

Strefa Intela wita z sensem. RealSense w akcji #IEM2016

Strefa Intela wita z sensem. RealSense w akcji #IEM2016
Krzysztof Fiedor
06.03.2016 15:57

Na IEM 2016 w specjalnej strefie demo dla dziennikarzy, Intel przygotował prawdziwe rarytasy technologiczne. Wśród olbrzymiej ilości sprzętu znalazło się tu miejsce dla stoiska, gdzie na żywo można sprawdzić technologię Intel RealSense w działaniu. Kamera HD, kamera podczerwieni i projektor podczerwonego światła laserowego pozwalają urządzeniom widzieć obraz „po ludzku”, rejestrując głębię oraz śledząc ruch.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Można było przykładowo zeskanować swoją osobę i umieścić jako awatara 3D w świecie gry Fallout 4. Wygląda to ciekawie, jednak efekt końcowy nieco mnie rozczarował, bowiem prezentowałem się po prostu niewyraźnie. Do tego można się też zaznajomić ze sprzętem partnerów biznesowych Intela. Pojawił się m.in. HP Sprout, komputer z wbudowanym skanerem 3D i projektorem. Ponoć sprzęt ma zrewolucjonizować nauczanie w szkołach, zwłaszcza na etapie początkowym.

Obraz

Do gustu przypadł mi pomysłowy komputer Acera. Revo Build M1-601 to modułowy PC, który możemy dowolnie rozbudowywać o kolejne elementy w postaci gotowych elementów. Podstawą jest mini jednostka centralna, którą napędza Intel Celeron. Kolejne moduły to karta graficzna, dysk czy też karta muzyczna. Pomysł ciekawy i z pewnością spotka się zainteresowaniem, ale dziwi znikoma dostępność sprzętu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto wpadał w oko Ultrabook Razer Blade Stealth z zewnętrzną kartą graficzną, podłączoną za pomocą wydajnego interfejsu Thunderbolt 3. Gdy potrzebujemy zwiększonej wydajności w grach, wystarczy w prosty sposób podłączyć zwykłą, desktopową kartę graficzną do obudowy Razer Core i cieszyć się znacznie płynniejszą rozgrywką.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

To nie wszystkie atrakcje, które znajdziecie w strefie Intela. Na odwiedzających czeka dodatkowo spora ilość stanowisk z komputerami, notebookami, a nawet tabletami, na których można pograć w ostatnie hity cyfrowej rozrywki. Spora część prezentowanych tutaj zabawek jest normalnie dostępna dla zwiedzających IEM Expo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Warto sprawdzić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)