Strony Linux Foundation zablokowane

Strony Linux Foundation zablokowane

12.09.2011 11:49, aktualizacja: 13.09.2011 11:29

Oficjalne strony fundacji Linux Foundation zostały zablokowane na skutek naruszenia bezpieczeństwa. To już kolejne wiadomości o atakach na serwisy promujące system Linux.

Jak czytamy w komunikacie umieszczonym na stronach Linux.com i Linuxfoundation.org, 8 września administratorzy wykryli naruszenie bezpieczeństwa. Aby uniknąć kolejnych problemów fundacja Linux Foundation podjęła decyzję o tymczasowym zablokowaniu wymienionych wyżej serwisów. Przypuszcza się, że naruszenie bezpieczeństwa może mieć związek z niedawnym atakiem na serwis Kernel.org. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zaatakowane strony zostaną na nowo uruchomione. Obecnie trwa proces przywracania serwisów i badania, czy nie zostały wyrządzone poważniejsze szkody. Administratorzy zalecają użytkownikom stron sprawdzenie swoich haseł i kluczy SSH. W razie jakichkolwiek problemów najlepiej jest je zmienić na nowe.

Przypomnijmy, że na początku września informowaliśmy o ataku cyberprzestępców na serwis Kernel.org zawierający repozytoria z kodem jądra Linuksa. Strona jest obecnie również zablokowana, a jej twórcy prowadzą badania mające na celu wykrycie, jakich szkód dokonano podczas ataków. Jednocześnie zapewniono, że trwają prace nad wprowadzeniem dodatkowych zabezpieczeń, a o atakach zostały poinformowane odpowiednie władze w USA i Unii Europejskiej. Kod jądra Linuksa tymczasowo został umieszczony na GitHubie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)