Styczniowe nominacje MVP

Styczniowe nominacje MVP

Wojciech Kowasz
01.01.2011 21:25, aktualizacja: 04.01.2011 00:41

W pierwszym kwartale 2011 roku do grona Polaków wyróżnionych przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional dołączyli: Marcin Borecki (Internet Explorer), Tomasz Onyszko (Enterprise Security), Dariusz Porowski (Virtual Machine) i Paweł Wilkosz (SQL Server).

Ponadto następujące osoby otrzymały renominację na kolejny rok: Maciej Aniserowicz (Visual C#), Jakub Binkowski (Visual C#), Marcin Goł (SQL Server), Jakub Gutkowski (Visual C#), Michał Kawecki (Windows Desktop Experience), Grzegorz Mazur (Windows Desktop Experience), Grzegorz Niemirowski (Windows Live Mail), Maciej Pilecki (SQL Server), Grzegorz Stolecki (SQL Server), Robert Stuczyński (Management Infrastructure) i Damian Widera (SQL Server). Renominacji nie uzyskał Marcin Książek oraz Szymon Kobalczyk (Visual Developer - Visual C#). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

MVP to osoby wyróżnione przez Microsoft za aktywne dzielenie się swoją wiedzą na temat technologii tego producenta. Tytuł Most Valuable Professional przyznawany jest za aktywność na forach, grupach dyskusyjnych, konferencjach i blogach. Program jest prowadzony w Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 7 lat. Obecnie tym tytułem nagrodzono w Polsce 32 osoby, a na świecie nieco ponad trzy tysiące. Ostatnio liczba MVP utrzymuje się na stałym poziomie. Do niedawna cechowała się ona szybkim wzrostem co powodowało oskarżenia o obniżaniu się rangi programu MVP. Tytuł przyznawany jest przez wewnętrzną komisję Microsoft kandydatom wybranym z list nominacyjnych, przedstawianych przez pracowników oraz członków społeczności internetowych. Oprócz tytułu, nagrodzeni otrzymują, m.in. dostęp do kodu źródłowego systemu Windows, możliwość bezpośredniego kontaktu z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft. Tytuł MVP nadawany jest na rok za osiągnięcia w roku poprzednim. Jeśli aktywność utrzymuje się, tytuł przedłużany jest na kolejny rok.

Listę polskich MVP (jeszcze nie zaktualizowaną) znaleźć można na polskiej stronie programu. Z kolei na globalnej witrynie MVP znajduje się lista wszystkich obecnie wyróżnionych osób.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)