Sukces finansowy Apple w ostatnim kwartale

19.10.2010 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał roku obrachunkowego. Jak można się było spodziewać, wypadły nadzwyczaj pozytywnie.

Przychody firmy z ostatniego kwartału wyniosły 20,34 mld dolarów, natomiast zysk netto - 4,31 mld dolarów. Dla porównania w analogicznym okresie w zeszłym roku otrzymano 12,21 mld przychodu i 2,53 mld zysku netto. Gołym okiem widać bardzo duży wzrost zarówno w przychodach jak i zyskach firmy. Sprzedaż zagraniczna wyniosła w tym kwartale 57% wszystkich przychodów firmy. Apple pobił też rekord na giełdzie. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, po raz pierwszy w historii za pojedynczą akcję firmy z Cupertino płacono 300 dolarów.

Powodem tak dobrej sytuacji firmy jest świetna sprzedaż urządzeń przenośnych, zwłaszcza wprowadzonego w tym roku tabletu iPad. Tylko w czwartym kwartale Apple sprzedał 4,19 mln tych urządzeń, zaś smartfonów iPhone - 14,1 mln. W sumie sprzedano już 125 mln urządzeń z systemem iOS. Podano też do informacji, że w sklepie App Store zarejestrowanych jest już 200 tys. deweloperów, zaś przychody ze sklepu iTunes Store wyniosły ponad 1 mld dolarów. Ponadto zapowiedziano aktualizację systemu iOS do wersji 4.2, która będzie miała miejsce w listopadzie. Warto przypomnieć, że na jutro planowana jest konferencja, podczas której Apple najprawdopodobniej poda informacje na temat nowego systemu operacyjnego dla swoich komputerów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)