Sweet Home 3D 3.0 z kompasem i zaokrąglonymi ścianami

Sweet Home 3D 3.0 z kompasem i zaokrąglonymi ścianami

01.12.2010 11:33

Dziś ukazała się kolejna wersja darmowego, wieloplatformowego programu do projektowania wnętrz — Sweet Home 3D. W wersji 3.0 wprowadzono szereg nowości, na przykład możliwość umieszczania zaokrąglonych ścian w pomieszczeniach.

Sweet Home 3D, w odróżnieniu od innych darmowych programów tego typu, umożliwia aranżację nie jednego, a wielu pomieszczeń w ramach jednego projektu, na przykład całego mieszkania lub kondygnacji domu. Wprowadzone w wersji 3.0 zaokrąglone ściany znacznie poszerzają możliwości projektowania wnętrz o niestandardowych kształtach. Oczywiście w ścianach tego typu można umieszczać okna i drzwi. Do domyślnej biblioteki obiektów dodane zostały nowe źródła światła: 5 białych i 8 kolorowych.

Kolejną nowością jest Compass (kompas) — narzędzie pozwalające na ustalenie orientacji projektowanych pomieszczeń oraz położenia budynku. Dzięki kompasowi przy renderowaniu widoku pomieszczeń program weźmie pod uwagę pozycję Słońca na niebie i odpowiednio dobierze kąt padania światła. Zaawansowane opcje renderowania zostały w tej wersji w pełni zintegrowane z programem i umieszczone w ustawieniach „kompasu” (lokalizacja) oraz foto/wideo (czas, ogniskowa obiektywu). Silnik renderujący SunFlow został przystosowany do wizualizacji materiałów odbijających światło lub matowych oraz światła przechodzącego przez okna i transparentne tekstury obiektów.

Aby zapobiec utracie danych w przypadku błędu powodującego zakończenie programu, Sweet Home 3D został wyposażony w opcję automatycznego zapisywania projektów. Domyślny interwał to 10 minut, można go zmienić w ustawieniach programu.

Najnowsza wersja Sweet Home 3D dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Program można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dom -> Aranżacja wnętrz i ogrodów. Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska uruchomieniowego Java Runtime Environment (JRE) w wersji 5 lub 6, które można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)