Świętujemy 17. urodziny dobrychprogramów, ale to wy dostaniecie prezenty! Dziesiątki prezentów!

Świętujemy 17. urodziny dobrychprogramów, ale to wy dostaniecie prezenty! Dziesiątki prezentów!

Świętujemy 17. urodziny dobrychprogramów. Dziękujemy, że jesteście z nami! (konkurs)
Świętujemy 17. urodziny dobrychprogramów. Dziękujemy, że jesteście z nami! (konkurs)
07.12.2019 15:38, aktualizacja: 09.12.2019 13:21

Ależ ten czas leci! Minęło 17 lat od momentu, gdy uruchomiony został portal dobreprogramy.pl. Gdyby nasz portal był osobą, szykowałby się do matury i mógłby pracować za zgodą rodziców. W przyszłym roku mógłby głosować i kupować sobie alkohol.

W tym czasie nasza strona przeszła kilka poważnych przeróbek i przynajmniej cztery razy zmieniła logo. Najbardziej zapadł w pamięć ludek zjadający płytę CD z programami… bo te programy są takie dobre ;-). W ciągu 17 lat napisaliśmy dla Was 47 485 newsów i recenzji (nie licząc tego) i dodaliśmy do bazy 15 962 programów i aplikacji mobilnych. Sporo z nich zdążyło już wylądować w archiwum, ale taka jest kolej rzeczy.

Od 24 sierpnia 2009 roku ty także możesz pisać na dobrychprogramach, zakładając bloga na naszej darmowej platformie. W tym czasie powstało 17 999 wpisów (stan na godzinę 14.18, jestem przekonana, że właśnie powstają kolejne). Pod naszymi tekstami i blogami czytelników napisaliście już ponad 2,5 mln komentarzy!

Skoro urodziny, to koniecznie prezenty! Dziesiątki prezentów!

Urodziny to oczywiście prezenty, a my mamy łącznie blisko 60 kluczy do gier, a wśród nich takie perełki jak Need for Speed: Heat, Age of Empires 2 HD, Shenmue 3, The Walking Dead: Definitive Series, Trine 4, Neverwinter Nights: Enhanced Edition i wiele, wiele innych. Tylko nie myśl sobie, że dostaniesz coś za darmo. Teraz ty musisz coś dla nas napisać.

Na pewno pamiętasz swój pierwszy komputer – takich rzeczy się nie zapomina. Jak wypada w porównaniu do tego, na którym pracujesz obecnie? Jak oceniasz te zmiany? Co Ci się podoba w kierunku rozwoju techniki i internetu, a co wolałbyś, by zostało po staremu? Pozwól, że zacznę…

Przygodę z komputerami zaczęłam dość późno. Miałam chyba 13 lat, gdy rodzice w końcu podjęli decyzję o kupieniu takiej maszyny (płyta BX 440, Intel Pentium III 300 MHz, 128 MB RAM-u i Seagate Medalist 3,2 GB). Komputer służyła mi bardzo długo, wymieniłam w niej chyba wszystko, zaczynając od zmiany Windowsa 98 na Debiana ;-). Z czasem okazało się, że mobilność jest dla mnie ważniejsza od możliwości rozbudowy i przeszłam przez kilka laptopów. Dziś najbardziej brakuje mi możliwości samodzielnej wymiany tego czy tamtego… albo chociaż dołożenia RAM-u – wiele laptopów nawet tego nie umożliwia. Jestem za to zachwycona rozwojem ekranów w laptopach, wzrostem rozdzielczości i możliwością wyświetlania obrazów HDR. Na drugim miejscu będą na pewno płynnie działające gładziki z obsługą gestów. Moje podejście również stało się bardziej utylitarne – komputer przestał być zabawką do dłubania, zaczął być narzędziem pracy.

Kody na gry będziemy rozdawać zarejestrowanym użytkownikom, którzy w ciekawy sposób opiszą swoją historię. Redakcja wybierze szczęśliwców i podepnie kody do konta w ciągu nadchodzącego tygodnia. Na wasze komentarze czekamy do niedzieli włącznie. Zabawa nie jest grą losową w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 471 ze zmianami).

Gry mamy na PC, Xboxa One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, więc pamiętaj, by w swoim komentarzy napisać, na jakiej platformie grasz. Warto wymienić wszystkie, aby ułatwić nam logistykę. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania :)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (244)