Swift Playgrounds – Apple chce uczyć dzieci programowania #WWDC16

Swift Playgrounds – Apple chce uczyć dzieci programowania #WWDC16

14.06.2016 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co jakiś czas informujemy o ambitnych przedsięwzięciach edukacyjnych, dzięki którym najmłodsi mogą w przystępnej formie zapoznać się z podstawami programowania, w ostatnim czasie była to np. świetna książka . Zagadnienie zostało także poruszone wczoraj, podczas wystąpienia rozpoczynającego WWDC – wiemy już, że Apple przygotowuje dla najmłodszych nowa aplikację, Swift Playgrounds.

Obraz

Swift Playgrounds ma być programem dostępnym najpewniej tylko na iPada. W aplikacji użytkownicy będą mogli poznać tematycznie pogrupowane, ogólne zagadnienia dotyczące programowania w języku Swift. Oczywiście wszystko to w odpowiednio luźnej, kolorowej, żywej i przyjaznej dla dzieci oprawie graficznej.

Aplikacja ma także modyfikować klawiaturę na iPadach w sposób ułatwiający pisanie kodu, przede wszystkim chodzi o klawisze ze skrótami. Oprócz samych lekcji dostępne będą także testy, dzięki którym użytkownik będzie mógł sprawdzić poprawność swojego kodu na przykład modyfikując animacje. Wszystko to bez kompilowania, w formie szybkiego i efektownie prezentującego się quizu.

Obraz

Jak zauważa TechCrunch, Apple rozpoczęło projekt edukacyjny o takiej samej nazwie już w roku 2014, nic jednak nie wskazuje, aby aplikacja była z nim jakkolwiek powiązana. Wersja deweloperska Swift Playgrounds jest już dostępna, zaś jej stabilna wersja trafi na iPady jesienią. Pobrać ją z App Store będzie można całkowicie za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)