Symbian jeszcze nie odchodzi, w lipcu nowa wersja

21.06.2011 13:21, aktual.: 22.06.2011 16:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia nie tylko będzie wspierać Symbiana do 2016 roku, ale też w przyszłym miesiącu wyda jego nową wersję. Ponadto na rynek właśnie wchodzą dwa modele smartfonów z najnowszą wersją Symbiana.

W lipcu wydana zostanie nowa wersja systemu o nazwie kodowej Symbian Anna. Nowa wersja Symbiana będzie instalowana na znanych już modelach telefonów, jak C6-01, C7, E7 i N8, oraz na nowych: X7 i E6. Anna ma być wyposażona w szybszą i łatwiejszą w użyciu przeglądarkę internetową, odświeżone mapy Ovi z informacjami o transporcie zbiorowym i możliwością udostępniania swojego położenia na Facebooku, Twitterze i Foursquare i wieloma innymi nowościami. Użytkownicy biznesowi będą mogli korzystać z programu Microsoft Communicator Mobile, ulepszonego klienta poczty, bezpiecznych metod połączenia z intranetem firmowym i akcelerowanego sprzętowo szyfrowania.

Symbiana nie lubi nawet CEO Nokii, ale nie ulega wątpliwości, że miłośnicy tego systemu nie dadzą mu łatwo odejść. Również w krajach rozwijających się, gdzie konkurencja Androida i iOS nie ma tak dużego znaczenia, Symbian zagrzeje miejsce na dłużej. Zanim fińska firma poczuje się w pełni komfortowo produkując jednocześnie smartfony z Windows Phone i MeeGo, Symbian będzie uważany za jej główny system.

Na dzisiejszej konferencji Nokia Connection zaprezentowane zostały ponadto 3 budżetowe modele telefonów z serii C2. Kolejnych 10 smartfonów Nokii pojawi się na rynku w ciągu najbliższego roku. Gwiazdą wydarzenia była jednak Nokia N9 — urządzenie w pełni dotykowe z systemem MeeGo, którego interfejs nieco przypomina Annę. Deweloperów z pewnością ucieszy otwarcie dedykowanego portalu, gdyż przyszedł czas, aby zgromadzić w jednym miejscu 20-letnie Forum Nokia i wszystkie jego podstrony i strony dodatkowe.

Aktualizacja, 22.06.2011 16:40

Nokia przekazała rozwijanie i wsparcie Symbiana firmie konsultingowej Accenture. Umowa zostanie sfinalizowana w październiku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także