Symbian wciąż najpopularniejszy

23.02.2010 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogłoszono właśnie wyniki badań nad popularnością systemów dla telefonów komórkowych i smarphone’ów. Według badań firmy Gartner obecnie najczęściej używanym oprogramowaniem jest Symbian. Korzysta z niego prawie 47% właścicieli telefonów.

Na drugim miejscu znalazł się system RIM z 19,9% udziału w rynku. Tuż za nim, na trzecim miejscu jest iPhone OS - 14,4%. Dużo gorzej wypadł natomiast Windows Mobile. Korzysta z niego zaledwie 8,7% użytkowników na świecie. Gorzej od systemu Microsoftu plasują się tylko: Android (3,9%) i WebOS (0,7%). Największy spadek w ciągu 2009 r. odnotował Windows Mobile. Według innych badań, o których pisaliśmy w połowie lutego, system Microsoftu z popularności sięgającej 40% procent w 2007 r. spadł prawie na sam dół. Szefowie firmy liczą, że zaprezentowany niedawno Windows Phone 7 przyczyni się do wzrostu popularności ich produktu.

Na rynku oprogramowania dla smartphone’ów największy sukces zdaniem Gartnera odniosły trzy firmy: iPhone OS (wzrost o 6,2% w skali roku), Android (3,4%) i RIM (3,3%). Spadek zanotował natomiast Symbian (5,5% w skali roku) i Microsoft. W 2009 r. Windows Mobile stracił 3,1% udziałów w oprogramowaniu dla smartphone’ów. Nokia, producent Symbiana, nie powinna jednak specjalnie martwić się spadkiem. Aparaty tej firmy są wciąż najchętniej kupowane na świecie. W zeszłym roku Nokia miała 36,4% udziałów w rynku sprzedaży telefonów.

Z pełnym tekstem opublikowanego dzisiaj raportu Gartnera (w języku angielskim) można zapoznać się na stronach firmy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)