Sympatyczne Google Street View ;-)

Sympatyczne Google Street View ;‑)

10.09.2009 14:09, aktualizacja: 10.09.2009 15:20

Google Street View to usługa budząca wiele kontrowersji. Samochody Google robiące masowo zdjęcia przemierzają ulice miast całego świata. Dzięki zbieranym fotografiom użytkownicy Internetu mogą oglądać określone lokacje z perspektywy przechodnia. Nie wszystkim jednak te działania przypadają do gustu.

W obiektywie znajduje się w ten sposób wiele losowych osób, co wielokrotnie skutkowało umieszczaniem w sieci zdjęć z ludźmi opuszczającymi akurat sex shop, imprezowiczów wymiotujących na chodnik czy osób właśnie aresztowanych przez policję, pojawiały się również sceny mocno intymne. Chociaż Google dysponuje systemem, który automatycznie zamazuje twarze oraz tablice rejestracyjne samochodów, nadal bardzo możliwe jest, że uwiecznionych na zdjęciach rozpoznają ich znajomi. Oczywiście można wysłać zgłoszenie z prośbą usunięcia elementu mogącego zostać skojarzonego z konkretną osobą jednak tu oczywiście następuje pewien okres bezwładności. Niezależnie jednak od działań ochronnych Google, obrońcy prywatności są przeciwko Street View.

Jednym z krajów, które zamierzają blokować Google w zakresie fotografowania swoich miast jest Japonia. W związku z tym firma Google podjęła działania "uświadamiające", mające pokazać, że Google szanuje prawa do prywatności oraz mające zaprezentować jak Street View w ogóle działa. Firma przygotowała film rysunkowy kierowany do Japończyków, prezentujący zasady działania Street View. Film jest niezwykle sympatyczny, czy skuteczny z czasem się okaże.

Zainteresowanych Street View zapraszamy do obejrzenia filmiku z przesympatycznym, wędrującym obiektywem ;-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)