Synaptics wprowadza technologię wielodotykową dla Linuksa

Synaptics wprowadza technologię wielodotykową dla Linuksa

20.04.2010 13:34

Przedstawiciele firmy Synaptics Inc. ogłosili wprowadzenie technologii wielodotykowej do gładzików w laptopach z systemem Linux.

Obsługa gładzików w technologii wielodotykowej będzie dostępna w ramach Synaptics Gesture Suite. Użytkownicy dystrybucji Linuksa będą mogli więc korzystać z zaawansowanych gestów, które dotychczas dostępne były jedynie dla osób korzystających z systemu Windows i Mac OS X. Synaptics chce wprowadzić obsługę gestów w laptopach z gładzikami dla takich dystrybucji jak Fedora, Millos Linpus, Red Flag, SLED 11 (SuSE), Ubuntu, a także Xandros. Zdaniem firmy technologia wielodotykowa będzie dostępna również dla systemu Chrome OS, który przygotowywany jest przez firmę Google. Użytkownicy będą mogli korzystać z przewijania dwoma palcami, przesuwania stron trzema palcami, szczypania (powiększenie), obracania, a także innych. Pełen opis gestów dla osób korzystających z oprogramowania Linux dostępny jest na stronach Synaptics.

Synaptics to amerykańska firma informatyczna z San Jose założona w 1986 r. Zajmuje się m.in. produkcją gładzików. Z jej usług korzystają takie firmy jak Asus, Acer, Dell, Lenovo. Rozwiązania Synaptics wykorzystywane są też w odtwarzaczach Creative Zen czy Zune drugiej generacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)