Synology przedstawia DSM 7.0. Testowa wersja systemu dla NAS-ów jest już dostępna

Synology przedstawia DSM 7.0. Testowa wersja systemu dla NAS‑ów jest już dostępna

Synology DSM 7.0 Beta jest już dostępny do pobrania, fot. Synology/dobreprogramy
Synology DSM 7.0 Beta jest już dostępny do pobrania, fot. Synology/dobreprogramy
Oskar Ziomek
09.12.2020 16:40

Synology aktualizuje system DiskStation Manager (DSM), który można spotkać w NAS-ach. Nowa wersja 7.0 jest już dostępna do pobrania w testowej odmianie beta i oferuje nowe metody tworzenia kopii zapasowych, obsługi chmury hybrydowej oraz technologie pamięci masowej. Stabilna wersja DSM 7.0 zostanie udostępniona w 2021 roku.

"Firma Synology koncentruje się na tworzeniu systemu DSM, naszej podstawowej platformy do rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem, niezawodnością i zarządzaniem" – tłumaczy Philip Wong, założyciel i dyrektor generalny firmy Synology. "Projektujemy nasze rozwiązania z przeznaczeniem dla osób indywidualnych, jak i dużych przedsiębiorstw (...) Z radością pragniemy ogłosić, że w 2021 roku system DSM w wersji 7.0 osiągnie ogólną dostępność, oferując zupełnie nowe doświadczenie w zarządzaniu danymi".

Synology przedstawia nową wersję DSM dla NAS-ów, fot. Synology.
Synology przedstawia nową wersję DSM dla NAS-ów, fot. Synology.

Istotnych zmian w DSM jest sporo. Synology opracował między innymi nowy proces naprawy macierzy RAID, który pomija nieużywane miejsce na dyskach, a przez to jest znacznie szybszy, wprowadził obsługę protokołu Fibre Channel, obsługę wolumenów do 1 PB pojemności oraz skrócił czas potrzebny do ukończenia aktualizacji systemu. Wydajność macierzy RAID 6 ma być większa nawet do 80 proc.

Ponadto DSM 7.0 to uproszczony interfejs i łatwiejsza obsługa, w tym nowa aplikacja Secure SignIn z obsługą FIDO2. Można ją wykorzystać do logowania bez hasła lub uwierzytelniania dwuetapowego, w tym przypadku w parze z kluczami sprzętowymi lub funkcjami Windows Hello, bądź TouchID w przypadku macOS-a. Zmiany objęły też pakiet Synology Photos, który zaoferuje nowe opcje zarządzania zdjęciami, a dodatkowe pakiety usprawnią obsługę chmury hybrydowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)