Szef Twittera Jack Dorsey zrezygnował. Wiemy, kto przejmie jego stanowisko

Jack Dorsey
Jack Dorsey
Źródło zdjęć: © Getty Images | Joe Raedle
Karolina Kowasz

29.11.2021 17:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey ogłosił swoje odejście. W swoim wpisie na platformie, CEO pokazał rozesłanego do współpracowników maila, w którym opowiedział o powodach odejścia.

Jak wynika z wpisu Dorseya, ma on trzy powody by odejść i, jego zdaniem, nadeszła już odpowiednia chwila by się pożegnać z Twitterem. Na koniec wiadomości przekazał, że jego marzeniem jest, by firma zawsze była najbardziej transparentną korporacją na świecie.

Następca Dorseya

Miejsce Dorseya jako CEO zajmie obecny CTO firmy, Parag Agrawal. Ten pierwszy sam przekazał, że jego zaufanie do Paraga jest głębokie i jest głęboko wdzięczny za jego umiejętności, serce i duszę. Dorsey będzie pracował, mniej więcej, do maja, po czym odejdzie ze swojego stanowiska.

W odpowiedzi do Dorseya, Agrawal przypomniał o swoich początkach w Twitterze. Dołączył do firmy 10 lat temu, kiedy miała mniej niż 1000 pracowników. Sam przyznaje, że widział jej wzloty i upadki, wyzwania i przeszkody, zwycięstwa i błędy. Jego zdaniem, wpływ Twittera i jego ciągły postęp jest niesamowity, dlatego nie może się doczekać jakie ekscytujące możliwości na niego czekają.

Przyszłość Twittera

Jak podaje CNBC, Agrawal będzie musiał spełnić agresywne wewnętrzne cele Twittera. Firma podała na początku tego roku, że do końca 2023 roku zamierza mieć 315 milionów aktywnych użytkowników i co najmniej podwoić roczne przychody.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)