Szukasz prezentu? Rusza sprzedaż drona Hubsan Zino 2, taniej konkurencji dla DJI Mavic

Szukasz prezentu? Rusza sprzedaż drona Hubsan Zino 2, taniej konkurencji dla DJI Mavic

Szukasz prezentu? Rusza sprzedaż drona Hubsan Zino 2, taniej konkurencji dla DJI Mavic
Krzysztof Fiedor
13.12.2019 16:08, aktualizacja: 13.12.2019 21:11

Buszując po sklepie Gearbest w poszukiwaniu ciekawych promocji na poczet prezentów świątecznych, trafiłem na informację o nowym dronie od Hubsan. Obeznani w temacie z pewnością docenią znalezisko i być może taki właśnie dron znajdzie się pod choinką kilu z nas:)

Do sprzedaży trafił właśnie Hubsan Zino 2 - czyli najnowsza iteracja ciepło przyjętego - i co warto już na wstępie podkreślić: taniego drona, który możliwościami ma dorównywać tym droższym, a patrząc na to jak wygląda, jasnym staje się, jaki produkt ten dron próbuje naśladować: Mavica od DJI.

350327749669571988

Na papierze dron prezentuje się naprawdę dobrze. Zasięg lotu podwyższono względem wersji pierwszej z 2,5 km do 6 km (maksymalna wysokość lotu to 500m). Co ciekawe, jak podaje producent link wideo jest jeszcze mocniejszy, co dla użytkownika oznacza dobrą jakość obrazu nawet wtedy jak zbliży się do granicy zasięgu aparatury.

W kwestii kamery również widzimy upgrade z 4K 30FPS na 4K 60FPS, w dodatku kamera ma sobie teraz lepiej radzić przy słabym świetle, na co narzekali użytkownicy poprzedniej wersji drona. Materiał w Full HD można nagrywać nawet przy 120 klatkach.

350327749669768596

Całkiem nieźle prezentuje się również czas lotu - 33 minuty przy braku wiatru i przy masie drona ~0,9KG. Bateria posiada pojemność 3800mAh i sama wazy ~0,3KG. Według obliczeń producenta, na jednym ładowaniu dron spokojnie pokona dystans 20KM (maksymalna prędkość lotu wynosi 72 km/h). Aby uprzyjemnić sobie zabawę warto zaopatrzyć się dodatkowy akumulator. 3-osiowy gimbal w odróżnieniu od drona którego Zino chce skopiować jest tutaj zdejmowany, co jest bardzo fajnym pomysłem, co potwierdzi każdy kto uszkodził gimbal w Mavicu. Tutaj wystarczy dokupić sam moduł gimbala i można latać/nagrywać dalej.

DJI Mavic Mini Killer? - The New Hubsan Zino 2 First Look & Giveaway! - Gearbest.com

W sterowaniu Zino 2 pomagać ma system GPS oraz GLONASS. Niestety producent nie podaje informacji o systemach omijania przeszkód, na zdjęciach widać, że jest na taki system miejsce, ale równie dobrze może to być zwykła atrapa/zaślepka. Takimi rzeczami producenci się chwalą, więc skoro tutaj Hubsan tego nie robi, należy założyć, że operator jest zdany tylko na siebie.

To oczywiste, że Zino 2 ma być tanią kopią Mavica od DJI - i jest, dron kosztuje 400 USD, podczas gdy pierwszy Mavic (w wersji Pro Platinum) jest cały czas dostępny za 1149 USD, Mavic 2 kosztuje obecnie 1379USD (wersja Pro, najtańsza). Dla bardziej wymagających producent przygotował zestaw Hubsan Zino 2 z torbą i dodatkowymi akumulatorami w cenie 480 USD.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)