Szybki Internet LTE już w Polsce

Szybki Internet LTE już w Polsce

08.09.2010 14:58, aktualizacja: 08.09.2010 16:13

Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, firma CenterNet rozpoczęła wprowadzanie sieci oferującej połączenia LTE w naszym kraju. Wkrótce będziemy mogli korzystać z szybkiego, bezprzewodowego Internetu.

Polska jest obecnie czwartym krajem na świecie, w którym wprowadzana jest technologia LTE. Pozwoli ona na błyskawiczne przesyłanie danych na smartfony, laptopy czy komputery stacjonarne za pomocą naziemnych nadajników. Prędkość maksymalna sieci to nawet 150 Mb/s. CenterNet zaprezentował dzisiaj LTE podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Firma postawiła na razie tylko trzy maszty, jednak jeszcze do końca tego roku zbuduje około 700. Pozwoli to nawet 7 mln Polaków na korzystanie z LTE. Za rok będzie ich już 20 mln. Szybki Internet dostępny będzie nie tylko w dużych miejscowościach, ale również w mniejszych (na przykład w Przasnyszu).

CenterNet prowadzi już rozmowy z operatorami sieci komórkowych. Jak powiedział Adam Kuriański, prezes firmy, są one na zaawansowanym poziomie z jednym dostawcą i we wstępnej fazie z dwoma kolejnymi. CenterNet chciałby, aby usługa dostępna była w sprzedaży jeszcze w tym roku. Z bardziej szczegółowymi informacjami na temat wprowadzanej usługi można zapoznać się na stronach Gazety Wyborczej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)