Szybki zwrot w sprawie Trumpa. Facebook może cofnąć blokadę konta

Szybki zwrot w sprawie Trumpa. Facebook może cofnąć blokadę konta

Donald Trump
Donald Trump
Źródło zdjęć: © East News
Barnaba Siegel
06.05.2021 19:22

Jeszcze w środę Facebook grzmiał, że na jej serwisy społecznościowe były prezydent USA Donald Trump nie ma wstępu. Teraz uznano, że trzeba wszystko jeszcze raz przemyśleć.

Członkowie ciała o nazwie Facebook Oversight Board podtrzymują swoją opinię na temat tego, że blokada oficjalnych kont Donalda Trumpa była słuszna. Jednocześnie wskazuje na uchybienie ze strony giganta.

Nadzorująca firmę komórka stwierdziła, że "nie jest właściwe, aby Facebook nakładał nieokreśloną, uderzającą we własne standardy karę bezterminowego zawieszenia".


Zatem gigant będzie ponownie rozpatrywał całą sprawę, a ma na to 6 miesięcy, i powrót Donalda Trumpa na Facebooka czy Instagrama jest możliwy. Stwierdzono też, że portal musi opracować "jasne, proporcjonalne zasady, które promują bezpieczeństwo publiczne i szanują wolność wypowiedzi".

Cała ta sytuacja to zdecydowanie dolanie oliwy do ognia w dyskusji na temat tego, czy media społecznościowe są zarządzane w sprawiedliwy sposób. I czy przypadkiem nie ma tam dyskryminowanych grup. Jednocześnie to wszystko pokłosie "niesławnego szturmu na Kapitol", a więc sytuacji bez precedensu w historii USA. I mediów społecznościowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)