Szyfrujący komunikator Signal dostępny dla wszystkich także na pulpitach

Szyfrujący komunikator Signal dostępny dla wszystkich także na pulpitach

11.04.2016 18:04, aktual.: 11.04.2016 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Signal to cieszący się rosnącą popularnością komunikator skupiający się na ochronie prywatności użytkowników. Od pewnego czasu jest on dostępny na Androida i Pisaliśmy także o rozpoczęciu zamkniętych testów beta wersji pulpitowej. Dziś wziąć w nich udział może już każdy zainteresowany.

Funkcje i możliwości Signala, którego nie waha się rekomendować sam Edward Snowden, skupiają się przede wszystkim na szyfrowaniu rozmów. W przypadku aplikacji mobilnych może on nawet zastąpić domyślną aplikację służącą wymianie wiadomości, możliwe jest także ustanowienie kodu, którego wprowadzenie jest wymagane do uruchomienia aplikacji.

Obraz

Signal na komputerach jest dostępny jako rozszerzenie dla Chrome, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z niego na Vivaldim. Obejść smakiem muszą się na razie użytkownicy Signala na iOS-ie – do rozpoczęcia korzystania z rozszerzenia wymagane jest zeskanowanie kodu QR za pomocą aplikacji Signal w wersji tylko na Androida.

Po weryfikacji program automatycznie synchronizuje listę kontaktów i wiadomości. Możliwości rozszerzenia sprowadzają się do rozmowy tekstowej, możliwe jest także wysyłanie załączników z dysku, jednak zabrakło funkcji nawiązywania szyfrowanych połączeń głosowych. Również w kwestii ustawień ograniczono się jedynie do powiadomień: mogą one zawierać nazwę wysyłającego i wiadomość, samą nazwę, być puste lub nie wyświetlać się wcale. Dyskrecja ponad wszystko.

Rozszerzenie Signal Private Messenger można znaleźć w sklepie Chrome’a, natomiast pełnoprawne aplikacje na Androida i iOS-a znajdują się w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)