Szykują się interesujące zmiany w Chrome 7

Szykują się interesujące zmiany w Chrome 7

01.10.2010 13:16

Na podstawie aktualizacji Chrome 7 beta dla deweloperów można przypuszczać, że szykują się interesujące zmiany w przeglądarce internetowej firmy Google.

Jak informuje Google na swoim blogu, w najnowszym wydaniu beta Chrome 7 dla deweloperów Google przygotował kilka nowych funkcji. Między innymi wprowadzono domyślą aktywację WebGL 3D, rozszerzone korzystanie z Google Instant czy akcelerację sprzętową dla przejść w CSS. Trwają też prace nad obsługą elementu canvas. Można przypuszczać, że w Chrome 7 pojawi się kilka nowych funkcji w sekcji Labs. Nieprzypadkowo sporo zmian dotyczy obsługi grafiki w przeglądarce. Chrome ma być konkurentem dla Internet Explorera 9, którego pierwszą betę zaprezentował nie tak dawno Microsoft. Już zapowiedziano, że Chrome 7 pod względem akceleracji grafiki będzie o 60 razy szybszy od poprzedniego wydania programu.

W przeprowadzanych niedawno testach przeglądarki IE9 beta wypada nieco lepiej w porównaniu z deweloperskimi wersjami Chrome 7, jednak wkrótce może to się zmienić. Google chce nie tylko dogonić przeglądarkę Microsoftu, ale również zaoferować własne, oryginalne rozwiązania, które przyciągną internautów. To chociażby internetowy sklep Chrome Web Store. Jego premiera będzie miała miejsce zapewne jeszcze w tym miesiącu. Być może zbiegnie się z wprowadzeniem Chrome 7 - Google udostępnia kolejne wydanie przeglądarki średnio co 6 tygodni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)