T-Mobile zwiększy bezpieczeństwo urządzeń na Androidzie

T‑Mobile zwiększy bezpieczeństwo urządzeń na Androidzie

25.10.2012 12:52, aktualizacja: 29.10.2012 12:38

Chociaż przeciętny użytkownik nowoczesnego telefonu komórkowego pewnie nie zaprząta sobie głowy sprawą bezpieczeństwa jego użytkowania, operatorzy sieci dostrzegają coraz to poważniejsze zagrożenia. Przy współpracy z firmą Lookout, amerykańskie T-Mobile przymierza się do zabezpieczania urządzeń na Androidzie. W przyszłym roku prawie z każdym smartfonem abonenci tej sieci otrzymają preinstalowany pakiet Automatic App Security.

Obraz

W najbliższych miesiącach rozwiązanie przygotowane przez Lookout trafi w USA na wybrane telefony, ale pojawi się również na tabletach. Znajdująca się domyślnie na świeżo zakupionym urządzeniu aplikacja nie będzie wymagała do działania zakładania konta czy wstępnej konfiguracji. Automatycznie skanowaniu w poszukiwaniu zagrożeń poddawane mają być wszelkie ściągane przez użytkowników programy (ich oceny dokonuje się na podstawie danych z Mobile Threat Network), ponadto raz w tygodniu oprogramowanie dokona rutynowej kontroli systemu.

Automatic App Security testowo pojawi się najpierw na telefonach LG Optimus 9 oraz tabletach Samsung Galaxy Tab 2 10.1. Abonenci, którzy zabezpieczyć zechcą obecnie używane urządzenia, bez problemu pobiorą wkrótce aplikację z Google Play. Nie wiadomo na razie czy program ochrony obejmie użytkowników T-Mobile w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)