Tablety z Windows 8 po 99 dolarów, laptopy za 199 dolarów

Tablety z Windows 8 po 99 dolarów, laptopy za 199 dolarów

Tablety z Windows 8 po 99 dolarów, laptopy za 199 dolarów
15.07.2014 10:03, aktualizacja: 16.07.2014 08:40

Podczas konferencji Worldwide Partner Conference (WPC), Kevin Turner, dyrektor operacyjny Microsoftu poinformował, że na rynku pojawią się tablety z Windowsem kosztujące 99 dolarów. Czy pozwolą one gigantowi z Redmond nawiązać walkę z coraz popularniejszym Androidem?

Tablety działające pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego od Microsoftu mogłyby być alternatywą wobec sprzętu z Androidem, gdyby nie ich wyższa, niekonkurencyjna cena. Mimo iż możemy już kupić tablety z Windows 8 w miarę sensownej cenie, to nadal brakuje urządzeń, które mogłyby powalczyć o klienta szukającego naprawdę taniego modelu. Jednak jeszcze w tym roku, między innymi dzięki bezpłatnej licencji na Windows dla urządzeń z ekranem poniżej 9 cali, pojawią się tablety z tym systemem operacyjnym w cenie 99 dolarów.

Obraz

Nowe, tanie mobilne urządzenia mają pozwolić na nawiązanie walki z Androidem. Tablety za 99 dolarów mogą stać się bardzo dobrą alternatywą, zwłaszcza, że aktualizacje systemu operacyjnego nie są zależne od producenta sprzętu, a w Windows Store dostępnych jest coraz więcej naprawdę dobrych aplikacji.

Chromebooki, czyli tanie urządzenia z systemem operacyjnym od Google sprzedają się coraz lepiej, stając się coraz większym zagrożeniem dla laptopów z Windows 8. Microsoft w wielu reklamach przekonywał, że możliwości Chrome OS są niewielkie, jednak te kampanie nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W końcu na rynku pojawi się laptop z systemem operacyjnym Microsoftu, który będzie w stanie pod względem ceny konkurować z Chromebookami. Stworzony przez HP sprzęt ma kosztować jedynie 199 dolarów.

Obraz

Kevin Turner wspomniał też o 6 rzeczach na jakie nie pozwala laptop z Chrome OS. Łatwo można zauważyć, że Microsoft w Chromebookach widzi coraz większe zagrożenie, miejmy nadzieję, że dzięki temu pojawi się więcej naprawdę tanich laptopów z Windows 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)