Tak będzie wyglądał odświeżony Gmail

Tak będzie wyglądał odświeżony Gmail

21.10.2011 12:52

Google przygotowuje spore zmiany w Gmailu. Odświeżony zostanie przede wszystkim interfejs webowego klienta poczty. Już teraz możemy przekonać się, jakie nowości pojawią się w usłudze firmy Google.

Na temat zmian w wyglądzie Gmaila informowaliśmy już na początku lipca tego roku. Google udostępnił wówczas podgląd nowego interfejsu w formie dwóch nowych Motywów. To jednak dopiero początek zmian, jakie mają czekać pocztę firmy Google. Kolejne pojawią się niebawem, o czym informuje nas klip wideo, który przedostał się do Internetu. Google chce, aby interfejs Gmaila był maksymalnie uproszczony i przez to wygodniejszy w użyciu - stąd też interfejs, którego zapowiedź mogliśmy już przetestować.

Wśród nowości pojawi się między innymi automatyczne dopasowanie webowej aplikacji do rozmiaru okna przeglądarki, możliwość szybkiego dopasowania wyglądu z poziomu ustawień poczty czy rozbudowane zarządzanie etykietami. Google wprowadzi również zupełnie nowe Motywy, które mają wzbogacić wygląd poczty. Zmieniono również najbardziej charakterystyczną cechę Gmaila, czyli tryb konwersacji. Przede wszystkim dodane zostaną zdjęcia profilowe z Google+, ułatwiono również obsługę wyszukiwarki (tworzenie filtrów).

Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawi się nowy interfejs Gmaila. Google od czasu wprowadzenia usługi Google+ stara się integrować z nią wszystkie aplikacje webowe. Dotyczy to nie tylko ich wyglądu, ale również oferowanych funkcji. Zmiany wprowadzono już między innymi w pakiecie biurowym Google Docs, Google Calendar czy albumie zdjęć Picasa Web Albums.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)