Tak powstawało GTA w 1996 roku: 6 minut zza kulis

Tak powstawało GTA w 1996 roku: 6 minut zza kulis

Tak powstawało GTAw 1996 roku: 6 minut zza kulis
Tak powstawało GTAw 1996 roku: 6 minut zza kulis
16.05.2019 21:44

Jak wyglądała praca nad pierwszą częścią "Grand Theft Auto"? Odpowiedź na to znajduje się w archiwum materiałów stacji BBC.

Reporter Rory Cellan-Jones odwiedził siedzibę studia DMA Design 16 maja 1996 roku - równo 23 lata temu. Z tej okazji BBC udostępnia cały 6-minutowy reportaż na swoim Twitterze.

W tym studiu powstało świetne "Lemingi", ale reporter skupił się na grze "Grand Theft Auto", która wtedy powstawała. Tytuł budził skrajne emocje, gdyż był uznawany za brutalny, wulgarny i drastyczny. Miał być ukończony w czerwcu 1996 roku, trafił na rynek w listopadzie 1997 roku w wersji na PC.

Później gra też miała swoje problemy. W 2003 roku Mark Gallagher, autor gry Crime Inc oskarżył studio o plagiat. Gallagher pokazał swoją produkcję w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Pracy nie dostał, ale jego gra się spodobała.

Dziś nie ma już studia DMA Design. Po kilku zmianach trafiło w ręce Rockstar Games i od września 1999 nazywa się Rockstar North. Seria "Grand Theft Auto" ma się dobrze. Ma swoje problemy, ale idzie z duchem czasu i jednocześnie trzyma poziom, co nie jest łatwe w tej branży. Fani czekają na szóstą część, doczekaliśmy się też wersji online.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)