Tap Snake - niebezpieczna gra na Androida

Tap Snake - niebezpieczna gra na Androida

17.08.2010 15:55

Jak donosi na swoim blogu firma Symantec, w Sieci pojawił się trojan, który pod przykrywką gry atakuje smartfony z systemem Android.

Zdaniem pracowników firmy Symantec, aplikacja Tap Snake - czyli popularny „wąż” - to w rzeczywistości trojan wysyłający współrzędne GPS użytkownika na określony serwer. Twórcą aplikacji jest firma Maxicom, która „wsławiła się” produkcją szpiegowskiej aplikacji GPS Spy. Za jej pomocą można śledzić użytkownika z zainstalowanym Tap Snake. Według Symanteca nawet po wyłączeniu gry w Androidzie działa ona w tle, co 15 minut przesyłając informacje o położeniu smartfona. Jak dotąd Tap Snake został pobrany z Internetu około 5 tys. razy.

Mimo informacji o dostępie do GPS podczas instalacji, gra została uznana przez firmę Symantec za niebezpieczną. Użytkownik nie zostaje bowiem powiadomiony, że wiadomości o jego położeniu będą przesyłane do osób trzecich. Należy zaznaczyć, że aby śledzić osobę z Tape Snake trzeba aplikację samemu zainstalować w telefonie, a następnie informacje podane przy rejestracji zapisać w GPS Spy. Łatwo jednak wyobrazić sobie jak gra może być wykorzystana w szkole czy w pracy do śledzenia użytkowników systemu Android.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)