Targi Macworld już wkrótce, tym razem bez Apple’a

Targi Macworld już wkrótce, tym razem bez Apple’a

08.02.2010 10:59

W tym roku, zgodnie z zapowiedzią Steve’a Jobsa, targi Macworld odbędą się bez udziału firmy Apple. Powodem jest coraz mniejsza popularność tego typu imprez.

Macworld 2010 będzie mieć miejsce w Moscone Center w San Francisco. Targi potrwają w dniach od 11-13 lutego. W tym roku nie weźmie w nich udziału Apple - dotychczas największa gwiazda Macworld. Swój udział ograniczyły także inne firmy - Google czy Adobe. Coraz mniej osób interesuje się targami - informuje Apple - wzrasta natomiast ilość informacji zdobywanych drogą internetową. Podczas ostatnich targów w 2009 r. mówiło się także, że przyczyną opuszczenia tej imprezy przez Apple’a jest kryzys finansowy. Znacznie taniej jest zrobić konferencję własnym sumptem, niż brać udział w targach.

Można przypuszczać, że skoro Apple opuści Macworld w tym roku, to przygotuje własną konferencję. Czego należy się spodziewać? W 2009 r. Phil Schiller, wiceprezydent Apple’a, zaprezentował podczas targów Macworld nowe wersje programów iWork (pakiet biurowy) i iLife (obsługa muzyki, filmów, zdjęć). Pojawiły się wtedy także informacje na temat nowego systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard, który następnie miał swoją premierę we wrześniu. Być może podobne wiadomości pojawią się w tym roku.

Oprócz informacji o nowej wersji pakietów iWork i iLife, krążą także wieści na temat sprzętu. Możliwe, że Apple przygotowuje się do odświeżenia linii swoich laptopów - MacBooków Pro. Ewentualna prezentacja mogłaby mieć miejsce w przyszłym tygodniu, po zakończeniu Macworld 2010, a nawet - jak donosi serwis MacRumors - już jutro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)