Telefon w Androidzie Nougat poinformuje, że dzwoni telemarketer

Telefon w Androidzie Nougat poinformuje, że dzwoni telemarketer
26.07.2016 15:23
Telefon w Androidzie Nougat poinformuje, że dzwoni telemarketer

Okazuje się, że nawet w przypadku aplikacji o tak ważnych, ale wąskich zastosowaniach, jak Telefon w Androidzie, trudno jeszcze pokusić się o jakiekolwiek innowacje. I pewnie zabrakło by ich, gdyby z podobnego założenia wyszło Google. Do Androida w wersji Nougat trafi funkcja, którą docenią wszyscy użytkownicy zmęczeni niechcianymi telefonami od telemarketerów.

Na łamach Android Police można już znaleźć APK najnowszej wersji Telefonu, które jednak kompatybilne będzie tylko z Nexusami oraz urządzeniami z serii Android One, co sugeruje, że są to testy przed implementacją w finalnej wersji Androida 7.

Fot. Android Police
Fot. Android Police

Najważniejszą zmianą w nowej wersji jest system rozpoznawania niechcianych numerów telefonów, które Google nazwało spamem. W domyśle chodzi o wszelkiej maści oferty marketingowe, czy zaproszenia na imprezy, na których raczej niewielu chce bywać. Jeśli aplikacja rozpozna zgłoszony numer, wówczas elementy interfejsu zostaną wyświetlone na czerwono i wzbogacone o informację, że połączenie może mieć charakter spamu.

Ponadto bazę będą kształtować sami użytkownicy, poprzez zgłaszanie numerów, które nie zostały odpowiednio oznaczone. Oczywiście implementacja takiej funkcji wiąże się także z możliwością całkowitego blokowania określonych numerów. Ponadto będzie można także dodawać je do listy wyjątków, na przykład kiedy połączenie pochodzi z firmy, której usługami rzeczywiście jest zainteresowany użytkownik.

Co ciekawe, dokładnie taką samą funkcję zaprezentowało Apple podczas konferencji WWDC. Nowość w Androidzie stanowi zatem na bezpośrednią odpowiedź na możliwości, które trafią do iOS-a 10. Wygląda na to, że najbliższe tygodnie będą na rynku mobilnych systemów operacyjnych całkiem interesujące.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)