Telegram: Jeśli chcesz zachować wolność, zmień iOS na Androida

Telegram: Jeśli chcesz zachować wolność, zmień iOS na Androida
11.01.2021 14:10
Telegram: Jeśli chcesz zachować wolność, zmień iOS na Androida

Założyciel Telegrama, Pawieł Durow, został zapytany przez rosyjskie media, czy nie obawia się podzielenia losu Parlera i skazania przez gigantów na ostracyzm. Odpowiedział krótko, ale rzeczowo.

Zdaniem Durowa, duopol Apple i Google to ogólny problem branży technologicznej, bo obaj giganci mogą niemalże do woli dyktować warunki panujące na rynku. Biznesmen zaznacza jednak, że przynajmniej w tej chwili nie istnieją sensowne alternatywy i trzeba się z tym stanem rzeczy po prostu pogodzić, a Google to mimo wszystko mniejsze zło, twierdzi.

– Przesiadka z iOS na Androida to pierwsze, co można zrobić, chcąc zachować dostęp do wolnego przepływu informacji – konkluduje Pawieł Durow. – Naprawdę, lepiej zmieńcie telefony – podkreśla.

Jak słusznie zauważa, Google wprawdzie potrafi blokować aplikacje w Sklepie Play, ale jednocześnie nie ogranicza ich instalacji z zewnętrznych źródeł. Tego samego nie można powiedzieć o Apple, który dopuszcza wyłącznie oprogramowanie pochodzące z oficjalnego sklepu AppStore.

Przy okazji dowiadujemy się, że zespół Telegrama pracuje nad aplikacją webową, którą uda się uruchomić na iPhonie nawet wtedy, gdy komunikator zostanie formalnie zablokowany.

Przypomnijmy, w analogiczny sposób ograniczenia Apple omijają już Amazon, Google, Microsoft czy Nvidia, oferując niedopuszczone do AppStore usługi strumieniowania gier.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)