Telegram po aktualizacji: reakcje, spoilery, kody QR i nie tylko

Telegram po aktualizacji: reakcje, spoilery, kody QR i nie tylko

Telegram
Telegram
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
31.12.2021 14:00

Telegram dostał ostatnią w tym roku aktualizację, ale nie byle jaką. W komunikatorze pojawiła się obsługa reakcji, ciekawa opcja wysyłania "spoilerów", kody QR, tłumaczenia i nie tylko. To spora paczka nowości wydana w ostatnim momencie 2021 roku.

Telegram został zaktualizowany do nowej wersji, która wprowadza szereg nowości. W komunikatorze pojawiają się między innymi reakcje - podobne, jak te znane choćby z Messengera - ale w Telegramie są dodatkowo animowane. Ciekawostką jest możliwość wybrania domyślnej reakcji w ustawieniach, która będzie się pojawiać po szybkim, dwukrotnym dotknięciu wiadomości (podobnie, jak serce w czatach na Instagramie).

Telegram zyskał także możliwość wysyłania spoilerów, która przyda się głównie do grupowych rozmów o filmach czy książkach. Wysyłający może wybrać tylko fragment tekstu, który zostanie ukryty z widoku rozmowy i powiadomień. Odbiorca będzie go mógł wyświetlić po dodatkowym dotknięciu wiadomości. Osoby, które nie chcą poznać szczegółów, nie będą więc miały popsutej zabawy.

Spoilery w Telegramie
Spoilery w Telegramie © Telegram

Ponadto Telegram zyskał opcję tłumaczenia otrzymanych wiadomości, obsługę kodów QR do łatwiejszego udostępniania kanałów czy użytkowników, nowe menu w przypadku wersji na macOS-a oraz więcej interaktywnych emoji. O wszystkich szczegółach można przeczytać na blogu twórców.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)