Telegram wprowadzi nowość. "Proszono o to od lat"

Telegram goni konkurencję
Telegram goni konkurencję
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Oskar Ziomek

27.06.2023 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telegram pozwoli publikować i udostępniać relacje. Jak twierdzi Pawieł Durow, użytkownicy prosili o to od wielu lat. Relacje mają trafić do komunikatora na początku lipca, a zostaną zrealizowane w sposób typowy dla Telegramu - przede wszystkim z poszanowaniem prywatności użytkowników.

Twórca komunikatora Telegram poinformował, że niebawem zostanie w nim wdrożona obsługa Stories, czyli relacji, które znamy dziś praktycznie z każdego innego komunikatora i mediów społecznościowych. Chodzi oczywiście o możliwość dzielenia się krótkimi filmami z gronem znajomych poza opcją samego prowadzenia rozmów w konwersacjach. Duriow przyznaje, że początkowo zespół Telegramu podchodzono do tej idei sceptycznie - głównie dlatego, że "relacje są już wszędzie", ale finalnie się ugiął.

Telegram pozwoli użytkownikom precyzyjnie sterować widocznością relacji. Duriow pisze zarówno o możliwości indywidualnego ustawiania czasu dla każdego materiału (6, 12, 24 lub 48 godzin widoczności), jak i gronem odbiorców. Relacje będzie można tworzyć na kilka sposobów, w tym z wykorzystaniem trybu jednoczesnego wykonywania zdjęć i filmów przednim i tylnym aparatem smartfonu. Do tego dojdzie możliwość edycji relacji wraz z dodawaniem napisów i "więcej niespodzianek".

Nie będzie chyba zaskoczeniem, że panel z relacjami będzie widoczny na górze listy czatów (analogicznie, jak choćby w Messengerze), ale panel będzie można schować. Telegram pozwoli również z założenia ukrywać relacje opublikowane przez osoby, których materiały z założenia nie interesują danego użytkownika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Duriow dodaje, że biorąc wszystko pod uwagę, w zespole nawet najbardziej sceptyczne osoby zaczęły dostrzegać potencjał relacji w komunikatorze i "obecnie nie wyobrażają już sobie Telegramu bez nich". Nowa funkcja jest na etapie testów i ma trafić do aplikacji na początku lipca. Konkretna data jednak nie padła.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)