Ten gadżet ma oduczyć dzieci nadużywania urządzeń mobilnych

Ten gadżet ma oduczyć dzieci nadużywania urządzeń mobilnych15.08.2018 08:01
Ten gadżet ma oduczyć dzieci nadużywania urządzeń mobilnych

Poziom technologizacji życia systematycznie ulega wzrostowi. Prowadzi to oczywiście do wzrostu wykorzystania wszelkiej maści urządzeń multimedialnych, zwłaszcza smartfonów, przez coraz młodsze osoby, które to, nie ma co ukrywać, z racji wieku stanowią grupę najbardziej podatną na uzależnienia. Powstaje pytanie: jak temu przeciwdziałać? Jedno z potencjalnych rozwiązań zaproponowała firma TechDen, uruchomiwszy nową kampanię w serwisie Kickstarter.

Produkt marki TechDen to właściwie dwuelementowy zestaw, składający się ze stacji dokującej The Den, zwanej w dosłownym tłumaczeniu legowiskiem, a także aplikacji The App dla systemów Android oraz iOS. Wspomniana stacja dokująca ma wymiary 36,7 x 11,8 x 27,6 cm i może pomieścić dwa urządzenia mobilne, w tym tablet o przekątnej ekranu do 10,5'', które są na bieżąco ładowane dzięki przewodom Lightning lub micro USB, a jednocześnie strzeżone przez magnetyczne zatrzaski. Aplikacja natomiast pełni rolę panelu kontrolnego, pozwalając rodzicom ustalić przedziały czasowe i dozwolony czas dostępu do sprzętu, dziecku zaś – przypominając o konieczności odłożenia sprzętu w odpowiedniej (narzuconej przez rodziców lub opiekunów) chwili.

350250628867712961

Autorzy pomysłu chwalą się wysoką elastycznością swego rozwiązania. Jak twierdzą, dużym jego atutem jest dowolność konfiguracji. Rodzice mogą bowiem zadecydować nie tylko o tym, w jakich godzinach dostęp zostanie przyznany, ale też ile powinna trwać sesja. Tak więc jeśli ktoś przeznacza na zabawę, dajmy na to, 3 godz. w ciągu dnia, to ma przy tym możliwość narzucenia, ażeby smartfon czy tablet nie pochłonął więcej niż połowy wolnego czasu. Mało tego, istnieje również moduł określający, które konkretnie urządzenie jest aktualnie wykorzystywane, a uczciwość szkrabów ma być nagradzana przez zaimplementowany system nagród, chociażby przedłużeniem dozwolonego czasu zabawy. Tak oto, bez rozwiązań siłowych, TechDen próbuje osiągnąć efektywność.

350250628867844033

Zbiórka pieniędzy na produkcję akcesorium potrwa do 21 września bieżącego roku. Autorzy chcą przed tym terminem zebrać 50 tys. dol. Przy czym jednorazowa wpłata 119 dol. gwarantuje otrzymanie sprzętu, podczas gdy finalną cenę sklepową ustalono na 199 dol.

350250628867975105

Wszystko to brzmi bardzo intrygująco. Inna sprawa, że system TechDen w dalszym ciągu opiera się na uczciwości maluchów. Jeśli dziecko samo nie zechce w porę odkładać smartfonu czy tabletu, to stacja tego nie wyegzekwuje w żaden sposób. Pozostaje liczyć na posłuszeństwo i dobre wychowanie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)