Tesla przedstawia swój superkomputer. Zajmie się autopilotem

Elon Musk
Elon Musk
Źródło zdjęć: © Getty Images | Maja Hitij

25.06.2021 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla prezentuje swój superkomputer. Jest to piąty najmocniejszy sprzęt na świecie. Wiemy też, że amerykańskie przedsiębiorstwo planuje już budowę kolejnego komputera.

Superkomputery to potężne urządzenia, które zajmują się wykonywaniem wielu obliczeń i przetwarzaniem ogromnych ilości danych. Ze względu na ogromną moc, którą dysponują, są w stanie zrobić to w przyzwoitym czasie. Tesla swój superkomputer zaprzęgnie do trenowania sieci neuronowych, które to posłużą rozbudowie możliwości zaawansowanego systemu autopilota. Jednym z celów firmy Elona Muska jest bowiem stworzenie w pełni autonomicznych pojazdów.

Na drodze dzieje się wiele rzeczy, więc nie powinien dziwić fakt, że system autopilota musi być rozbudowany. Aby rozwinąć go do odpowiedniego poziomu, konieczne jest najwidoczniej wykorzystanie najmocniejszych komputerów na świecie. Superkomputer Tesli będzie analizował dane pochodzące ze wszystkich samochodów firmy.

Nowy sprzęt Tesli został zaprezentowany na Conference on Computer Vision and Pattern Recognition 2021. Przedstawiono tam jego podstawowe parametry. Dysponuje on wydajnością 1,8 eksaflopa dla obliczeń połowicznej precyzji. Wykorzystuje dyski SSD o transferze 16 TB/s, a ich pojemność wynosi 10 petabajtów.

Nie jest to jeszcze ostatnie słowo Tesli w temacie superkomputerów. Wciąż czekamy na premierę zapowiadanego Dojo, który według nieoficjalnych danych będzie najmocniejszym sprzętem na Ziemi.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)