Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii

Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii

Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii
20.10.2016 18:14, aktualizacja: 14.02.2018 15:34

Elon Musk ogłosił dziś kolejny krok w rozwoju samochodów Tesla. Od dziś każdy wyprodukowany pojazd będzie wyposażony w w zestaw urządzeń pozwalających na całkowicie autonomiczną jazdę.

Dotyczy to wszystkich pojazdów produkowanych przez Teslę, łącznie z Modelem 3. System pozwalający na w pełni autonomiczną jazdą składa się z ośmiu kamer umieszczonych na karoserii, które rejestrować mają otoczenie w zasięgu nawet 250 metrów.

Oczywiście zbieranie danych otoczenia na nic by się nie przydało, gdyby w nowych Teslach nie znalazł się komputer o mocy obliczeniowej, która pozwoli na ich analizę. Będzie to najprawdopodobniej skonstruowany przez Nvidię komputer Drive PX2 o mocy 8 TFLOPS.

Zanim jednak możliwości duetu Nvidii i Tesli będą mogły zostać wykorzystywane, konieczna jest kalibracja, czyli przejechanie milionów mil, które pozwolą uczącym się algorytmom zebrać dane i nawyki zapewniające bezpieczną autonomiczną jazdę.

Zupełnie inną kwestię stanowią oczywiście regulacje. Poza Stanami Zjednoczonymi, a w zasadzie władzami Kalifornii, rządy bardzo niechętnie zauważają konieczność nowelizacji prawa, w Unii Europejskiej prace są wciąż na bardzo wczesnym etapie. Rewolucja puka do drzwi, ale nikt ich nie otwiera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)