Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii

Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii
20.10.2016 18:14
Tesla: wszystkie samochody odtąd w pełni autonomiczne. Dzięki Nvidii

Elon Musk ogłosił dziś kolejny krok w rozwoju samochodów Tesla. Od dziś każdy wyprodukowany pojazd będzie wyposażony w w zestaw urządzeń pozwalających na całkowicie autonomiczną jazdę.

Dotyczy to wszystkich pojazdów produkowanych przez Teslę, łącznie z Modelem 3. System pozwalający na w pełni autonomiczną jazdą składa się z ośmiu kamer umieszczonych na karoserii, które rejestrować mają otoczenie w zasięgu nawet 250 metrów.

Oczywiście zbieranie danych otoczenia na nic by się nie przydało, gdyby w nowych Teslach nie znalazł się komputer o mocy obliczeniowej, która pozwoli na ich analizę. Będzie to najprawdopodobniej skonstruowany przez Nvidię komputer Drive PX2 o mocy 8 TFLOPS.

Zanim jednak możliwości duetu Nvidii i Tesli będą mogły zostać wykorzystywane, konieczna jest kalibracja, czyli przejechanie milionów mil, które pozwolą uczącym się algorytmom zebrać dane i nawyki zapewniające bezpieczną autonomiczną jazdę.

Zupełnie inną kwestię stanowią oczywiście regulacje. Poza Stanami Zjednoczonymi, a w zasadzie władzami Kalifornii, rządy bardzo niechętnie zauważają konieczność nowelizacji prawa, w Unii Europejskiej prace są wciąż na bardzo wczesnym etapie. Rewolucja puka do drzwi, ale nikt ich nie otwiera.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)