Testowanie silnika Edge'a na Linuksie i OS&nbspX możliwe dzięki strumieniowaniu

Testowanie silnika Edge'a na Linuksie i OS&nbspX możliwe dzięki strumieniowaniu

08.04.2016 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wiadomo domyślna przeglądarka internetowa Windowsa 10, Edge, nie jest jak dotąd dostępna poza tym systemem, czy to jeśli chodzi o oprogramowanie Microsoftu, czy OS X-a lub dystrybucje Linuksa. Wkrótce się to zmieni: Microsoft ogłosił RemoteEdge, czyli możliwość strumieniowania efektów pracy silnika Edge’a, Edge HTML, na inne systemy.

Należy bowiem uściślić, że strumieniowana nie będzie standardowa przeglądarka Edge, a zmodyfikowana wersja Internet Explorera, w którym implementowane będą najnowsze wersje Edge HTML. W ten sposób będzie można w łatwy sposób sprawdzić, jak wyświetlana będzie witryna w Edge’u bez konieczności uruchamiania maszyn wirtualnych, jak odbywało się to w podobnych przypadkach dotychczas.

Obraz

Funkcja jest przeznaczona przede wszystkim dla deweloperów, którzy pracując na systemach innych niż Windows 10, zyskają możliwość testowania efektów swojej pracy także na nowej przeglądarce Microsoftu. Co ważne, RemoteEdge będzie także dostępne na systemy mobilne: Androida i iOS-a.

W praktyce do strumieniowania jest wykorzystywana usługa Azure i klient RemoteApp. Po rejestracji, jego uruchomieniu i logowaniu, wystarczy przejść do listy zdalnych aplikacji i wybrać pozycję IE Tech Preview. RemoteEdge zastąpi bowiem dotychczasowy IE Developer Channel. Ze szczegółowymi informacjami można zapoznać się na stronach Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)