Testowy Skype dla Linuksa już z „eksperymentalnymi” wideorozmowami

Strona głównaTestowy Skype dla Linuksa już z „eksperymentalnymi” wideorozmowami
11.10.2016 16:53
Testowy Skype dla Linuksa już z „eksperymentalnymi” wideorozmowami

W lipcu tego roku Microsoft wydał, trzeba przyznać, że dość niespodziewanie, gdyż ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w roku 2014, nowego Skype'a Alpha dla Linuksa. Dostępna jest już nowa wersja, oznaczona numerem 1.10, do której trafiła ważna eksperymentalna funkcja.

bESZCrgB

Nowy Skype dla Linuksa jest poniekąd elementem programu ujednolicania aplikacji Skype'a na różnych platformach. W przypadku Linuksa otrzymaliśmy komunikator wykorzystujący protokół WebRTC, a zatem de facto wprawioną w natywne okienko wersję przeglądarkową.

350189772721121217

W wersji 1.10 linuksowego Skype'a możliwe jest już w końcu przeprowadzanie wideorozmów. Sami programiści informują jednak, że na razie nie ma mowy o działaniu zbliżonym do wersji stabilnych z innych systemów operacyjnych i wideorozmowy w Skypie na Linuksa wypada raczej traktować jako funkcję testową.

bESZCrgD

Jak dotąd możliwe jest zatem przeprowadzanie wideorozmów jedynie pomiędzy użytkownikami korzystającymi ze Skype'a Alpha na Linuksie, ale testy i informacje zwrotne od społeczności mają szybko poskutkować pełną multiplatformowością. Przy okazji premiery nowego Skype'a Alpha, Microsoft wyłączył także starsze wersje programu – od 1.1 do 1.6.

Wziąć udział w testach można po pobraniu dostępnych już paczek DEB lub RPM.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESZCrgN
Komentarze (74)
bESZCrhz