Testujemy tani, chiński dysk SSD KingDian 120GB, wyniki Was zaskoczą

Testujemy tani, chiński dysk SSD KingDian 120GB, wyniki Was zaskoczą

Testujemy tani, chiński dysk SSD KingDian 120GB, wyniki Was zaskoczą
Krzysztof Fiedor
04.01.2018 17:46, aktualizacja: 14.03.2018 14:19

To, że ceny sprzętu komputerowego wciąż pną się w górę, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Zwłaszcza pamięci RAM czy dyski SSD wiodą w tym prym. W poszukiwaniu okazji tym razem wybraliśmy się aż do Chin. Na potrzeby tego materiału kupiliśmy dysk SSD marki KingDian S200 o pojemności 120 GB w cenie około 170 złotych z darmową przesyłką. Oto podsumowanie jego możliwości w tym szybkim teście, zapraszamy!

  • CrystalDiskInfo.
  • SSD-Z
[1/2] CrystalDiskInfo.

Dysk, jaki jest, każdy widzi. Zwyczajna obudowa w formacie 2,5 cala kryje kontroler JMicron JMF608 i kości MLC Intela. Na pochwałę zasługuje aluminiowa obudowa z gustownym frezem na górnej krawędzi. Dysk komunikuje się z komputerem za pomocą złącza SATA 3.0 6Gb. Według specyfikacji w trakcie pracy pobiera maksymalnie 1,5 Wata energii, w trybie spoczynku ledwie 0,5 Wata.

Obraz

Jak wiadomo wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszym parametrem dysku SSD. Zobaczcie jakimi wynikami może się pochwalić, te robią wrażenie!

[join][img=kdwww2]Testy przeprowadziliśmy w jednym z naszych komputerów redakcyjnych. Jego główne komponenty to procesor Intel Core i7 5960X, płyta główna ASUS X99 Deluxe i 32 GB pamięci DDR4. Zainstalowany system to Windows 10 PRO w wersji 64-bitowej. Testy przeprowadziliśmy w popularnych aplikacjach testowych takich jak: ATTO Diskbenchmark, Crystal DiskMark czy AS SSD. To co udało się uzyskać we współpracy z kontrolerem SATA 3.0 bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Ponad 550 MB/s w odczycie i ponad 500 w zapisie robi wrażenie! Przecież w konkurencyjnych dyskach o pojemności 120 GB są montowane kości o znacznie gorszych osiągach i takich wyników nie uświadczymy.

  • Benchmark ATTO.
  • CrystalDiskMark.
[1/2] Benchmark ATTO.
  • AS SSD, wynik IOPS.
  • AS SSD, wynik MB/s.
[1/2] AS SSD, wynik IOPS.

Dysk KingDian S200 120 GB wydajnością może zawstydzić niejednego markowego przedstawiciela. Niestety z ekonomicznego punktu widzenia, kupowanie pojedynczej sztuki SSD na Alliexpress trochę mija się z celem. Zaoszczędziliśmy ledwie trzydzieści złotych (około 200 złotych kosztują dyski SSD o takiej pojemności w Polsce) i czekać musieliśmy ponad półtora miesiąca na przesyłkę. Zresztą nie wszystkie zamówione 11 listopada 2017 sprzęty do nas dotarły. Na niektóre nadal czekamy. Pocieszeniem jest to, że dysk od KingDiana bardzo dobrze wypada w testach!

  • Dla porównania: wyniki dysku Toshiba A100 w ATTO...
  • ... i w AS SSD Benchmark.
[1/2] Dla porównania: wyniki dysku Toshiba A100 w ATTO...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)