Też myślałeś, że Biedronka daje 500 zł na zakupy? Nowe oszustwo na Facebooku

Też myślałeś, że Biedronka daje 500 zł na zakupy? Nowe oszustwo na Facebooku

Biedronka; sklep
Biedronka; sklep
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tomasz Warszewski
14.10.2021 11:06

Biedronka oferuje 500 złotych na zakupy. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz i bierzesz udział w konkursie. Niestety to nieprawda. Na Facebooku pojawiają się posty sugerujące tego typu promocje. W rzeczywistości jest to oszustwo.

Oszustom nie brakuje pomysłów na to, w jaki sposób wyłudzić dane. Ostatnio popularność zyskuje oszustwo, w którym wykorzystywany jest wizerunek sieci sklepów Biedronka, ale istnieją jego różne wariacje, w których korzysta się z logotypów innych marek.

CyberRescue ostrzega przed otwieraniem odnośników do rzekomych konkursów, w których nagrodą mają być darmowe zakupy na kwotę 500 złotych w sklepach Biedronka, ale oszuści często wykorzystują wizerunki innych popularnych firm. Poza Biedronką możemy spotkać się z ofertą na darmowe zakupy w takich sieciach jak Rossmann, Zara, Kaufland, IKEA czy Lidl.

Żadna z wymienionych sieci nie organizuje konkursu na darmowe zakupy. Posty z takimi ofertami służą oszustom do wyłudzenia naszych danych. Zdaniem specjalistów z CyberRescue, trafiają one do firmy z Singapuru.

Poza utratą danych możemy stracić znacznie więcej. Przede wszystkim istnieje duże ryzyko, że aktywowana zostanie usługa premium SMS, która sprawi, że będziemy musieli zapłacić ogromne kwoty za telefon. Jedną z opcji, by uchronić się przed taką sytuacją, jest zablokowanie usługi SMS premium u naszego operatora. Najbezpieczniej jest jednak nie podawać swoich danych na podejrzanych stronach internetowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)