Thunderbird 3 krytykowany za niską wydajność

Thunderbird 3 krytykowany za niską wydajność

06.08.2010 13:47, aktualizacja: 06.08.2010 15:07

Na blogu dewelopera tworzącego oprogramowanie monitorujące pracę aplikacji pojawiła się krytyka klienta pocztowego Mozilli. Jego zdaniem wydajność Thunderbirda 3 jest znacznie gorsza od wcześniejszej wersji programu.

Tekstu zamieszczonego na blogu Performance Protector nie można traktować jako zupełnie obiektywnego. Jego autor zajmuje się tworzeniem darmowych rozwiązań do śledzenia pracy systemu i programów używanych przez użytkownika. Mimo tego warto zwrócić uwagę na zamieszczoną krytykę Thunderbirda 3. W testach zbadano wersje 3.0 i 3.1.1 programu, a także 2.0.0.24. Przede wszystkim nowsze wydanie klienta poczty Mozilli dużo bardziej wykorzystuje procesor niż jego poprzednik. Thuderbird 2 zwiększał pracę procesora średnio o 0,3%, podczas gdy w wersji 3 programu wzrasta ona do 30%. Podobnie rzecz ma się z zużyciem pamięci. Thunderbird 3 zużywa dwukrotnie więcej pamięci niż jego poprzednik. Warto też zwrócić uwagę na wykresy pokazujące czytanie danych z twardego dysku podczas pracy programu.

Zamieszczone na blogu statystyki wskazują, że klient poczty Mozilli w wersji 3 posiada wiele wad w porównaniu z poprzednim wydaniem. Za zwiększone zużycie pamięci i zwiększenie pracy procesora odpowiedzialne są nowe funkcje w Thunderbirdzie. Chodzi o globalne wyszukiwanie i Indexer. Narzędzia te służą do zaawansowanego wyszukiwania e-maili w odebranej poczcie. Kolejnym problemem jest synchronizacja wiadomości w kontach IMAP. Thunderbird 3 zapisuje wszystkie połączenia na dysku komputera. Aby zwiększyć wydajność programu proponowane jest wyłączenie narzędzi służących do wyszukiwania, a także funkcji synchronizującej wiadomości z kontami IMAP.

O ostatniej aktualizacji Thunderbirda do wersji 3.1.2 informowaliśmy wczoraj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)