TikTok szykuje zmiany. Obejmą najmłodszych użytkowników

TikTok szykuje zmiany. Obejmą najmłodszych użytkowników14.01.2021 08:06
fot. Unsplash
fot. Unsplash

TikTok od dawna jest krytykowany za niedostateczną ochronę swoich najmłodszych użytkowników, dlatego teraz serwis wprowadzi nowe mechanizmy chroniące dzieci przed pedofilią w sieci. Firma ogłosiła w środę, że konta użytkowników poniżej 16 roku domyślnie będą miały najsilniejsze ustawienia prywatności.

Zmiany zostaną zastosowane automatycznie względem wszystkich kont utworzonych przez osoby poniżej 16 roku życia i oznaczają, że konta staną się prywatne. Co za tym idzie, wszystkie prośby o możliwość ich obserwowania będzie trzeba zatwierdzać samodzielnie.

Profile oznaczone jako prywatne nie mogą również być oznaczane w materiałach wideo nagrywanych w ramach funkcji "Duet", która często była wykorzystywana przez pedofilów do łączenia swoich ofiar z materiałami pornograficznymi.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158035766515686]

  • Prawo do prywatności i bezpieczeństwo naszej społeczności to najwyższy priorytet dla TikToka. Szczególny nacisk kładziemy na prywatność i bezpieczeństwo naszych młodszych użytkowników i dlatego dla nich wprowadzamy te znaczące zmiany - powiedziała cytowana przez serwis Busiess Insider dyrektor prywatności TikToka dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Elaine Fox.

Zdaniem TikToka, ma to pomóc w eliminowaniu potencjalnych pedofilów, ponieważ ograniczy im możliwość obserwowania nieletnich oraz przesyłania im wiadomości prywatnych. Eksperci mają jednak co do tego wątpliwości. Cytowana również przez BI duńska ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży Eva Fog Noer powiedziała, że zamiana działania głównych funkcji aplikacji i blokowanie możliwości korzystania z nich nie jest dobrym rozwiązaniem

Zdaniem ekspertki młodzież z łatwością ominie obostrzenia TikToka i będzie zakładać konta, podając fałszywą datę urodzenia. Nie wiadomo dokładnie, jakiej liczby kont będą dotyczyć zmiany zapowiedziane przez TikTok. Według szacunków "New York Times" w sierpniu 2020 TikTok miał ponad 49 mln użytkowników w USA, z czego ponad jedną trzecią stanowiły osoby poniżej 14 roku życia.

[frame] Aplikację TikTok na urządzenia z systemem Android lub iOS pobierzecie z naszego katalogu oprogramowania[/frame]

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (4)