TikTok szykuje zmiany. Obejmą najmłodszych użytkowników

fot. Unsplash
fot. Unsplash

14.01.2021 08:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TikTok od dawna jest krytykowany za niedostateczną ochronę swoich najmłodszych użytkowników, dlatego teraz serwis wprowadzi nowe mechanizmy chroniące dzieci przed pedofilią w sieci. Firma ogłosiła w środę, że konta użytkowników poniżej 16 roku domyślnie będą miały najsilniejsze ustawienia prywatności.

Zmiany zostaną zastosowane automatycznie względem wszystkich kont utworzonych przez osoby poniżej 16 roku życia i oznaczają, że konta staną się prywatne. Co za tym idzie, wszystkie prośby o możliwość ich obserwowania będzie trzeba zatwierdzać samodzielnie.

Profile oznaczone jako prywatne nie mogą również być oznaczane w materiałach wideo nagrywanych w ramach funkcji "Duet", która często była wykorzystywana przez pedofilów do łączenia swoich ofiar z materiałami pornograficznymi.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158035766515686]

  • Prawo do prywatności i bezpieczeństwo naszej społeczności to najwyższy priorytet dla TikToka. Szczególny nacisk kładziemy na prywatność i bezpieczeństwo naszych młodszych użytkowników i dlatego dla nich wprowadzamy te znaczące zmiany - powiedziała cytowana przez serwis Busiess Insider dyrektor prywatności TikToka dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Elaine Fox.

Zdaniem TikToka, ma to pomóc w eliminowaniu potencjalnych pedofilów, ponieważ ograniczy im możliwość obserwowania nieletnich oraz przesyłania im wiadomości prywatnych. Eksperci mają jednak co do tego wątpliwości. Cytowana również przez BI duńska ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży Eva Fog Noer powiedziała, że zamiana działania głównych funkcji aplikacji i blokowanie możliwości korzystania z nich nie jest dobrym rozwiązaniem

Zdaniem ekspertki młodzież z łatwością ominie obostrzenia TikToka i będzie zakładać konta, podając fałszywą datę urodzenia. Nie wiadomo dokładnie, jakiej liczby kont będą dotyczyć zmiany zapowiedziane przez TikTok. Według szacunków "New York Times" w sierpniu 2020 TikTok miał ponad 49 mln użytkowników w USA, z czego ponad jedną trzecią stanowiły osoby poniżej 14 roku życia.

[frame] Aplikację TikTok na urządzenia z systemem Android lub iOS pobierzecie z naszego katalogu oprogramowania[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)