Tim Cook nie wierzy w VR. Górą rzeczywistość rozszerzona

Tim Cook nie wierzy w VR. Górą rzeczywistość rozszerzona

14.10.2016 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W zasadzie jedyną przewagą Pixela, na jaką iPhone nie ma żadnej odpowiedzi, jest wirtualna rzeczywistość Daydream i gogle Daydream View. Apple niechętnie spogląda w kierunku imersji i dotąd w zasadzie nie przygotowało w tej kwestii nic. Może to poniekąd wynikać z poglądów na VR samego szefa korporacji Tima Cooka.

W ostatnim czasie udzielił on wywiadu japońskiemu wydaniu serwisu BuzzFeed News, a głównym tematem rozmowy była wirtualna rzeczywistość właśnie. Według Cooka nie istnieje substytut dla kontaktu z człowiekiem, wszelkie próby całkowitego zastąpienia interakcji z nim muszą z założenia spełznąć na niczym, zaś sam kontakt fizyczny z człowiekiem z definicji nie może mieć ekwiwalentu, w którym rzeczywistego kontaktu by zabrakło.

Fot. BuzzFeed JP
Fot. BuzzFeed JP

Nie oznacza to jednak, że Apple nigdy nie zdecyduje się na podchwycenie trendu. Zamiast całkowitej imersji spod znaku wirtualnej rzeczywistości, Tim Cook znacznie bardziej entuzjastycznie nastawiony jest wobec rzeczywistości rozszerzonej, z jaką mamy do czynienia na przykład w przypadku rozwijanych przez Microsoft gogli Holo Lens.

Myślę, że VR ma pewne interesujące zastosowania, ale nie sądzę, że jest to coś na miarę AR. Rozszerzona rzeczywistość potrzebuje trochę czasu, ale myślę, że ma ogromne możliwości. (...) Rzeczy tego typu są lepsze, gdy nie stanowią bariery dla naszej rozmowy. Chcesz, aby technika rozwijała ją, a nie była barierą.

Zainteresowanie Apple rozszerzoną rzeczywistością przejawia się w licznych inwestycjach w startupy, choć nie tylko. Według japońskiego BuzzFeeda, krokiem w stronę AR ma być także nowy iPhone 7, a konkretniej akcesorium do niego w postaci słuchawek AirPods. Nietrudno sobie wyobrazić, że bezprzewodowe urządzenia, które wyposażone zostały w akcelerometr mogą stanowić jakiś zaczątek budowania przez Apple rozszerzonej rzeczywistości. Zwłaszcza że AirPods komunikują się z iPhonem za pośrednictwem nowego, autorskiego standardu. Czyżby wkrótce wysyłano za jego pośrednictwem coś więcej, niż tylko dźwięk?

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)