To już 23 lata. GG nadal działa i obchodzi urodziny

Gadu-Gadu.
Gadu-Gadu.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Gadu-Gadu
Norbert Garbarek

16.08.2023 18:12, aktual.: 16.08.2023 18:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kultowe dziś Gadu-Gadu (GG) to polski komunikator, który pojawił się w sieci dokładnie 23 lata temu. Od 15 sierpnia 2000 r. użytkownicy mogą pobierać oprogramowanie – i już na starcie robili to bardzo chętnie, czego dowodem jest fakt, że pierwszego dnia GG odnotowało rejestrację 10 tys. osób.

W kontekście kolejnych lat funkcjonowania Gadu-Gadu można mówić o szeregu sukcesów. W szczycie popularności z komunikatora korzystało aż 7 mln osób. Tak długa historia marki jest pisana na kolejnych kartach, bowiem GG nadal działa i wciąż cieszy się niemałą popularnością.

GG ma już 23 lata. Użytkownicy nadal chętnie korzystają z komunikatora

Ikona żółtego słoneczka na początku lat dwutysięcznych była nieodłącznym elementem komputerów w wielu polskich domach. Ogromną popularność potwierdza ankieta Panelu Ariadna, na którą powołuje się biuro prasowe polskiego komunikatora. Wynika z niego, że aż 91 proc. internautów zna markę GG.

Co więcej, Gadu-Gadu jest pewne siły swojej marki na tyle, że ze śmiałością mówi o tym, że "badanie to może powtórzyć każdy z was – na co dzień, pytając przechodniów o tę nazwę". Zdaniem GG jest to mocny fundament i prognoza na przyszłość marki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dziś większość użytkowników GG stanowią mężczyźni, których na platformie jest 54 proc. Zdecydowana większość wszystkich osób aktywnie korzystających z GG to osoby poniżej 35. roku życia (74 proc.), natomiast internautów od 16 do 25 lat jest na GG 37 proc. Marka podkreśla, że wśród zalet polskiego komunikatora najczęściej wskazywane jest szybkie i proste działanie, choć dla wielu istotny jest sentyment.

Plany na przyszłość. W każdej chwili możesz wrócić na GG

Fintecom, właściciel komunikatora nie ukrywa, że pokłada nadzieję w ekspansji GG na kolejne rynki. Dowodem tego jest anglojęzyczna wersja platformy pod adresem ggapp.com.

Historia GG (Gadu-Gadu).
Historia GG (Gadu-Gadu).© GG

Ponadto przedsiębiorstwo rozwija GG o kolejne funkcjonalności: m.in. oparty o sztuczną inteligencję czatbot AmiGGo lub planowane udostępnienie połączeń audio-wideo. Fintecom mówi też, że prowadzi testy wirtualnego portfela GG, który pozwoli błyskawicznie przelewać pieniądze za pośrednictwem komunikatora.

Warto też wspomnieć, że GG pozwala wrócić powracającym użytkownikom do swoich starych numerów. Jeśli zatem pamiętasz szereg cyferek, którego używałeś lata temu – wystarczy skontaktować się z działem wsparcia, a pracownicy GG pomogą w przywróceniu dostępu do starego numeru.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)