Tomahawk 0.1 z nowym widokiem utworów i odświeżonym interfejsem

Tomahawk 0.1 z nowym widokiem utworów i odświeżonym interfejsem

09.06.2011 16:25

Ukazała się wersja 0.1 nietuzinkowego, wieloplatformowego odtwarzacza multimediów Tomahawk. Wśród nowości wymienić można nowy widok utworów w bibliotece czy odświeżony interfejs.

Cechą wyróżniającą Tomahawk od podobnych narzędzi dostępnych na rynku jest lekkość, a także możliwość odtwarzania szerokiej palety materiałów z różnych źródeł. Za pomocą programu otworzymy zarówno bibliotekę piosenek z pamięci komputera, jak i serwera w sieci, Internetu, a także popularnych serwisów. Możemy więc, korzystając z dodatków, wyszukiwać i odtwarzać materiały z YouTube czy Skreemr i innych. Ponadto program korzysta z zewnętrznych narzędzi jak Playdar albo Echonest (inteligentne listy odtwarzania). Umożliwia to między innymi korzystanie z sugestii na temat podobnych wykonawców czy gatunków muzycznych. W ten sposób możemy tworzyć listy odtwarzania na podstawie długości utworu, tagów, energii piosenki czy głośności.

W najnowszej wersji Tomahawka pojawiło się kilka ciekawych rozwiązań. Twórcy przede wszystkim odświeżyli i dopracowali interfejs programu. Dodano w końcu opcję widoku według albumów, dzięki czemu łatwiej zorientować się w bibliotece multimediów. Kolejne nowości to poprawione okno preferencji programu. Wprowadzone zmiany dotyczą między innymi jednej z ciekawszych funkcji Tomahawka - możliwości odtwarzania muzyki z popularnych usług i serwisów (Last.fm, Soundcloud, Jamendo, Spotify).

Tomahawk 0.1 dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)