Tomahawk - nowy odtwarzacz multimediów

Tomahawk - nowy odtwarzacz multimediów

28.03.2011 16:45, aktualizacja: 29.03.2011 13:18

W naszej bazie programów pojawiła się najnowsza wersja nietuzinkowego, wieloplatformowego odtwarzacza multimediów - Tomahawk 0.0.2 beta.

Cechą wyróżniającą program od podobnych narzędzi dostępnych na rynku jest lekkość, a także możliwość odtwarzania szerokiej palety materiałów z różnych źródeł. Za pomocą Tomahawka otworzymy zarówno bibliotekę piosenek z pamięci komputera, jak i serwera w sieci, Internetu, a także popularnych serwisów. Możemy więc, korzystając z dodatków, wyszukiwać i odtwarzać materiały z YouTube czy Skreemr i innych. Ponadto program korzysta z zewnętrznych narzędzi jak Playdar albo Echonest (inteligentne listy odtwarzania). Umożliwia to między innymi korzystanie z sugestii na temat podobnych wykonawców czy gatunków muzycznych. W ten sposób możemy tworzyć listy odtwarzania na podstawie długości utworu, tagów, energii piosenki czy głośności.

Kolejne ważne funkcje to obsługa Last.fm, Jabbera, Google Chat czy Twittera. Dzięki temu możemy w łatwy sposób dzielić się muzyką i przesyłać informacje znajomym. Tomahawk pozwala ponadto na wyświetlanie informacji o ostatnio odtwarzanych utworach czy listach. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość instalowania dodatków rozszerzających możliwości programu. Na przykład za pomocą Playlick możemy importować metadane list odtwarzania z Last.fm, Spotify, XSPF czy podcastów. Z kolei Tomahawklet przechwytuje listy odtwarzania ze stron internetowych i pozwala na ich import do programu.

Tomahawk 0.0.2 dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)