Toniesz w stosach wakacyjnych zdjęć? Pomoże Ashampoo Photo Commander 14 (aktualizacja)

Toniesz w stosach wakacyjnych zdjęć? Pomoże Ashampoo Photo Commander 14 (aktualizacja)

Toniesz w stosach wakacyjnych zdjęć? Pomoże Ashampoo Photo Commander 14 (aktualizacja)
12.10.2015 00:03, aktualizacja: 20.06.2019 19:39

Pojawiła się nowa, czternasta wersja programu Ashampoo Photo Commander. Zawierające sporo nowości oprogramowanie trudno określić inaczej, niż mianem fotograficznego kombajnu pozwalającego nie tylko na zarządzanie organizacją zdjęć na dysku, ale także na ich całkiem zaawansowaną edycję oraz udostępniane. Z tej okazji dobreprogramy przygotowały dla swoich czytelników konkurs, w którym będzie można zdobyć licencję na Ashampoo Photo Commandera 14.

350143948171470785

Wpasowujący się w konwencję Windowsa 10 interfejs, mimo że nie zachwyca przejrzystością, po kilku minutach przyzwyczajenia pozwala na intuicyjne zarządzanie fotografiami. Podzielony na trzy części ekran główny daje możliwość kolejno przeglądania zawartości dysku pod kątem fotografii, poglądu miniatur zdjęć wraz wyświetlaniem tylko plików z konkretnych rozszerzeniem, bądź też według kryterium daty utworzenia czy nazwy. Trzecia część interfejsu pozwala na podstawowe możliwości edycji, takie jak obracanie, dostosowanie kolorystki, skalowanie, etc.

Po dwukrotnym kliknięciu na fotografię, Photo Commander prezentuję wreszcie pełnię możliwości, jaką oferuje w zakresie edytowania zdjęć. Możliwe jest zatem dość zaawansowane dostosowanie kontrastu, nasycanie czy kolorystki. W tym widoku oryginalna fotografia pojawia się obok tej już zmodyfikowanej. Dzięki temu użytkownik zyskuje łatwy dostęp do efektów swojej pracy oraz możliwość porównania jej z pierwotną wersją.

350143948171667393

Photo Commander oprócz dziesiątek suwaków, dzięki którym bardziej wymagający fotograficy będą mogli osiągnąć pożądane efekty, oferuje także sporo funkcji zautomatyzowanego poprawiania jakości zdjęcia – między innymi w zakresie temperatury barw czy optymalizacji jasności. Dzięki temu do korzystania z programu nie jest konieczna profesjonalna wiedza. Przygotowano także sporo efektów i filtrów, które mogą dodatkowo uatrakcyjnić zdjęcia. Interfejs, zapewne w związku ze stylizowaniem się na minimalistycznego Windowsa 10, wygląda z początku przytłaczająco, jednak już po kilku minutach pozwala na całkiem wygodną edycję.

Trudno stwierdzić, że czternasta wersja programu wnosi wielkie zmiany, niemniej jest ich dość sporo, zarówno w kwestii edytowania fotografii, jak i organizowania albumów. Dodano na przykład dość wygodne narzędzie pozwalające na modyfikowanie perspektywy zdjęcia, co ma także wpływ na sposób tworzenia kolaży.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ponadto większość funkcji jest teraz dostępna nie tylko z poziomu umiarkowanie czytelnych ikon, ale także z menu kontekstowego. Przy odrobinie wprawy nic nie będzie stać zatem na przeszkodzie, aby nawigacja mogła się odbywać za pomocą klawiatury. Oprócz tego Photo Commander pozwala także na edycję metadanych, producent chwali się także, ze import zdjęć do biblioteki programu odbywa się teraz szybciej.

Program w wersji na Windowsa jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania. Można z niej zarówno pobrać wersję testową, która pozwala na wykorzystywanie programu przez łącznie 40 dni, jak i nabyć wersję komercyjną. Jest jednak jeszcze jedna możliwość…

Konkurs!

Specjalnie dla Czytelników dobrychprogramów przygotowaliśmy konkurs, w którym do zdobycia jest 25 licencji na Ashampoo Photo Commandera. Aby zdobyć jeden z kluczy o wartości 200 zł, wystarczy skomentować niniejszy artykuł w ciągu 48 godzin od jego publikacji. Losowanie odbędzie się 14 października, a zwycięzcy znajdą klucze do programu w swoich profilach. Powodzenia!

Aktualizacja, 19.10.2015 13:30

Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają od nas klucze licencyjne na program Ashampoo Photo Commander 14 znaleźli się: Saphrii, wiabek, Spagnoletto, zuwurbex, bytom2009, snape, Artur_P, lordjahu, marivsh, Marqes, Securitas, thenat_tk, miziol80, e.bartlomiej, shader301202, adamk1985, Darth_Predator, elvis_pl, danny777, kakandoz, Dariko, hubineX, kamilkom, Arco, arturpl . Gratulujemy!

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (461)