TotalFinder rozszerza możliwości Findera

TotalFinder rozszerza możliwości Findera

15.01.2010 11:51, aktualizacja: 16.01.2010 16:20

Pewien czeski programista wpadł na pomysł wykorzystania układu kart z Chrome w menadżerze plików dla komputerów Mac. Wprawdzie TotalFinder, efekt prac Antonina Hildebranda, jest jeszcze w fazie rozwoju, to jednak już teraz warto zwrócić na niego uwagę.

TotalFinder to program-nakładka dla Maków, który rozszerza możliwości Findera, domyślnego menadżera plików Apple’a. Jego podstawową funkcją jest możliwość otwierania katalogów na wzór kart w przeglądarce Chrome. Pozwala to użytkownikowi na szybki dostęp do folderów bez konieczności szukania ich w Finderze. Aby otworzyć wybrany katalog w nowej zakładce, wystarczy zaznaczyć go i wcisnąć skrót klawiszowy (CMD+Tab). Nowe okna można również dodawać, klikając ikonkę + obok wcześniejszego okna - podobnie jak w przeglądarce Chrome. TotalFinder zapamiętuje otwarte karty i podczas następnego uruchomienia wyświetla je w ustalonej wcześniej kolejności.

Oprócz podstawowej funkcji otwierania kart, TotalFinder umożliwia również zmianę niektórych ustawień. Można więc wybrać opcję wyświetlania ukrytych plików, zmienić skróty klawiszowe, a nawet wybrać własną ikonkę dla TotalFindera. Program pozwala również na wyróżnianie plików UNIX, a także zmiany w układzie okna (foldery mogą być wyświetlane przed plikami).

Aplikacja jest rozwijana od niedawna - obecnie można pobrać jedynie wersję alfa, która zawiera jeszcze wiele błędów. Na przykład niektórzy użytkownicy narzekali na problemy ze skalowaniem okien. Hildebrand na swoim blogu zapewnia, że niedługo udostępni bardziej stabilną wersję programu. TotalFinder jest darmowy, bazuje na kodzie przeglądarki Chrome dostępnym na stronach Chromium project.

TotalFinder 0.6.4 dla Mac OS można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)