Transcend StoreJet Cloud i nie rozstajesz się z danymi

Transcend StoreJet Cloud i nie rozstajesz się z danymi

Transcend StoreJet Cloud i nie rozstajesz się z danymi
Wojciech Kowasz
23.08.2012 17:55

Chmury nie chmury, mentalność wielu jeszcze przez długi czas nie pozwoli „fizycznie” rozstać się ze swoimi danymi. Jak dodamy do tego fakt, że przydałoby się te dane współużytkować na różnych urządzeniach (komputer stacjonarny, notebook, smartfon, tablet...), robi się mały problem. Z pomocą przychodzi dysk zewnętrzny, ale dostępny bezprzewodowo — tak aby po USB można było szybko skorzystać na desktopie, a później już bez kabli na iPadzie. Testowany dzisiaj Transcend StoreJet Cloud należy właśnie do rodziny takich urządzeń.

Obraz

Model, który zawitał do naszej redakcji wyposażony był w 64 GB pamięci. Na rynku dostepna jest jednak tańsza wersja zawierająca 32 GB. Jedno i drugie to niestety nie to samo co dwuterabajtowy NAS, ale niewielkie gabaryty (99 x 54 x 16,5 mm) i waga zaledwie 90g wydaje się to rekompensować. Największą zaletą urządzenia jest jednak fakt, że posiada ono wbudowaną baterię litowo-polimerową. Wystarcza ona na dobrych kilka godzin pracy urządzenia.

Transcend StoreJet Cloud pracuje jako bezprzewodowy punkt dostępu — oznacza to, że rozgłasza on swoją własną sieć bezprzewdową, a nie jest w stanie być klientem już istniejącej sieci. Do podłączania się ad-hoc w pokoju hotelowym albo pod namiotem jest to idealne rozwiązanie, ale do korzystania z domu niestety kiepskie. Coś za coś jednak. Minusem jest także fakt, że urządzenie nie rozgłasza sieci bezprzewodowej gdy jest podłączone do komputera za pośrednictwem portu USB. Sieć pracuje w technologi 802.11b/g/n.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby ułatwić korzystanie z danych zgromadzonych na dysku z poziomu tabletów i smartfonów, Transcend udostępnia bezpłatną aplikację dla systemów iOS oraz Android. Aplikacja ta umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie plików multimedialnych z dysku bezpośrednio na urządzeniu przenośnym. Wśród obsługiwanych formatów znajdują się JPEG, JPG, BMP i PNG dla zdjęć, PDF, TXT, DOC, PPT i XML dla dokumentów, MP3 i WAV dla muzyki (dość biedny repertuar niestety) oraz AVI, MOV, M4V i MP4 dla filmów. Dostęp do danych uzyskamy także za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Za tańszą wersję z dyskiem 32 GB przyjdzie nam zapłacić około 250 złotych, zaś za droższy, ale i dwa razy pojemniejszy model 64 GB — około 450 złotych. Jeśli zależy nam na szybkim dostępie do naszych danych w dowolnym miejscu, a nie chcemy decydować się na przechowywanie ich w chmurze, warto rozważyć urządzenie takie jak Transcend StoreJet Cloud. Pobieranie danych z chmury bowiem może nas sporo kosztować, jeśli akurat zażyczymy sobie obejrzeć na tablecie film pod namiotem. Z drugiej strony jednak konieczność ładowania i posiadania urządzenia zawsze przy sobie wprowadza pewne komplikacje. Wybór należy naturalnie do każdego z nas.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)