Trwa sprawa wadliwej klawiatury motylkowej w MacBookach. To już zbiorowy pozew

Trwa sprawa wadliwej klawiatury motylkowej w MacBookach. To już zbiorowy pozew

Wraca problem klawiatury w MacBookach, fot. Getty Images
Wraca problem klawiatury w MacBookach, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
22.03.2021 23:02, aktualizacja: 22.03.2021 23:15

Klienci w USA kontynuują "walkę" z Apple, drążąc temat wadliwej klawiatury motylkowej montowanej przez kilka lat w MacBookach. Sprawa nabiera tempa po tym, gdy otrzymała status pozwu zbiorowego, o czym zadecydował w Kalifornii sędzia okręgowy Edward Davila. Pozew obejmuje wszystkie osoby ze stanów Kalifornia, Nowy Jork, Florydy, Illinois, New Jersey, Washington oraz Michigan.

Sprawa dotyczy klientów, którzy kupili MacBooka z lat 2015-2017, MacBooka Pro z lat 2016-2019 lub MacBooka Air z lat 2018 i 2019. Przypomnijmy, klawiatura motylkowa – bo tak Apple nazwał swój autorski mechanizm inny od typowego nożycowego – od początku sprawiała w tych sprzętach wiele problemów. Często się zacinała, a źródłem usterek były nawet najmniejsze okruszki. Kolejne zmiany techniczne niewiele w tym zakresie zmieniły, ale Apple ostatecznie rozpoczął akcję serwisową.

Jak zwraca uwagę The Verge, w pozwie zarzuca się Apple'owi, że był od początku świadomy niskiej jakości klawiatury motylkowej i intencjonalnie wprowadzał w niej takie poprawki, które nie rozwiązywały źródła usterek. Pojawiają się nawet rzekome cytaty pracowników Apple, którzy mieli w wewnętrznych rozmowach mocnymi słowami krytykować MacBooki właśnie za niską jakość klawiatury.

Firma Apple jest oskarżana o naruszenie kilku praw, w tym prawa o nieuczciwej konkurencji obowiązującego w Kalifornii. Na razie sprawa nie ma charakteru ogólnokrajowego, ale wszyscy klienci z USA są zachęcani do wypełnienia ankiety, w której mogą zgłosić swój zakup i problem. Będziemy śledzić tę sprawę i informować o jej dalszym rozwoju w przyszłości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)