Trwają prace nad kolejną wersją Androida - "Ice Cream"

04.02.2011 13:09, aktual.: 04.02.2011 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna wersja Androida dla smartfonów będzie czerpać z Honeycomb, wydania systemu przeznaczonego dla netbooków i tabletów.

Google pracuje nad kolejną wersją Androida, która będzie nosić nazwę kodową Ice Cream (obecnie rozwijana jako GRI17). Wydanie systemu dla smartfonów powinno ukazać się latem tego roku. Możliwe, że Ice Cream będzie czerpać z wprowadzonej niedawno wersji 3.0 Androida. Taką informację podaje serwis Phandroid, powołując się na własne źródła. Można spodziewać się, że Ice Cream wprowadzi między innymi nowy system powiadomień, rozszerzoną akcelerację sprzętową czy RenderScript. Funkcje te dostępne są w wydaniu Androida dla tabletów i netbooków.

Z pewnością nie wszystkie funkcje z Honeycomb znajdą się w wersji dla smartfonów. Być może część z nich poznamy podczas majowej konferencji I/O w San Francisco, kiedy Google zaprezentuje kolejną wersję Androida dla smartfonów. W trakcie zeszłorocznej pokazano między innymi aktualizację systemu do wersji 2.2. Zbliżenie do siebie wersji Androida byłoby logicznym posunięciem ze strony Google’a. System dla smartfonów jest krytykowany za zbytnie rozdrobnienie wersji i wynikające z tego problemy dla deweloperów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)