Trwają testy Androida 3.0 - premiera jesienią

Trwają testy Androida 3.0 - premiera jesienią

27.07.2010 12:43

Google niedawno wprowadził wersję 2.2 swojego systemu dla smartfonów. Trwają jednak prace nad kolejnym wydaniem - Androidem 3.0 - który ma podobno pojawić się pod koniec tego roku.

Na początku lipca informowaliśmy o przeciekach na temat Androida 3.0. Nowe wydanie oprogramowania ma nosić nazwę kodową „Pierniczek” i pojawić się najwcześniej w październiku. Sprzedaż pewnie ruszyłaby podczas Świąt. Android 3.0 ma wprowadzić nową rozdzielczość 1280x760 dla urządzeń o przekątnej ekranu minimum 4". Pojawią się też zmiany w wyglądzie interfejsu, który ma oferować ładniejsze efekty i animacje. Z kolei serwis Electronista donosi, że zanotowano już połączenia z Internetem wykonywane za pośrednictwem 3.0. Miałoby to świadczyć o testowaniu nowego oprogramowania przez firmę Google.

Oprócz zmian w interfejsie, w „Pierniczku” miałaby pojawić się nowa usługa - Google Music. To sklep muzyczny na wzór iTunes Store, który podobno Google ma uruchomić również jesienią tego roku. Google Music oprócz możliwości kupowania plików pozwalałby na słuchanie utworów online. Zdaniem analityka Ashoka Kumara z Rodman & Renshaw Android 3.0 może pojawić się nie tylko w smartfonach, ale również w 10-calowym tablecie, nad którym podobno pracuje Motorola. Jeśli Google rzeczywiście chce wprowadzić „Pierniczka” jesienią, będzie musiał zmierzyć się z Windows Phone 7, który również w tym czasie trafi do sprzedaży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)