Trwają testy nowego widoku postów na Facebooku. Wyglądają jak forum

Trwają testy nowego widoku postów na Facebooku. Wyglądają jak forum

Facebook
Facebook
Źródło zdjęć: © Pixabay
06.07.2021 13:29

Facebook będzie wyglądał jak forum. Ruszyły testy nowego sposobu wyświetlania postów na portalu. Pozwala on tworzyć dłuższe wątki, co będzie przypominać fora internetowe lub wpisy Twitterowe.

Posty na Facebooku będą przypominać wątki z forów internetowych. Albo z Twittera. Zależy, które porównanie lepiej przemawia do czyjejś wyobraźni. W każdym razie trwają testy nowego sposobu wyświetlania postów na portalu. Matt Navara pokazał na swoim Twitterze jak wygląda testowane rozwiązanie.

Krótko mówiąc, użytkownik będzie mógł podpinać nowe wątki do tego, który już rozpoczął. Wszystkie podpięte wpisy będą widoczne dla tej samej grupy odbiorców, co główny post. Generalnie powinno to wpłynąć pozytywnie na czytelność postów na Facebooku, a ponadto ułatwi użytkownikom dyskusje w komentarzach pod postami, które obecnie bywają bardzo chaotyczne.

Użytkownicy Twittera doskonale znają podobne rozwiązanie. W przypadku tego portalu jest to jednak rzecz nie do uniknięcia, głównie ze względu na specyfikę publikowanych tam treści. Mówimy tu o ograniczeniu do 240 znaków, co nie pozwala na rozwinięcie myśli w jednym tweecie.

Obecnie trwa faza pilotażowa projektu, więc trudno ocenić ile czasu poczekamy na wprowadzenie go w życie. Wydaje się jednak, że będzie to dobre rozwiązanie, które znacząco poprawi czytelność na Facebooku. Pod warunkiem, ze funkcja zostanie przygotowana w odpowiedni sposób, gdzie będziemy mogli bez problemów zwijać i rozwijać kolejne wątki. W innym wypadku może to narobić tylko dodatkowego bałaganu w treściach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)